Ana sayfa » Yerel » 2020’de 1 Milyon 250 Bin Bitki Aliağa’da Toprakla Buluştu..

2020’de 1 Milyon 250 Bin Bitki Aliağa’da Toprakla Buluştu..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

İzmir’in Aliağa ilçesinde Aliağa Belediyesi, belirlediği plan ve program çerçevesinde 2020 yılında da çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdü. Park ve Bahçeler Müdürlüğü yıl boyunca kentteki parklarda ve yeşil alanlarda bakım, onarım, ağaç budama ve çiçek dikimi gerçekleştirmenin yanı sıra Kovid-19 pandemisi nedeniyle de dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdi.

Daha Yeşil Bir Aliağa İçin Çalışmalar Hız Kesmedi..

2020 yılında aktif dört saha ekibiyle Aliağa’nın dört bir yanında çalışmalar gerçekleştiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bitki gruplarının ömrünü uzatmak ve ağaçlara daha estetik bir görünüm kazandırmak için kentte ağaç budama ve çeşitli bahçe düzenleme çalışmaları gerçekleştirdi.

Park ve yeşil alanları ile yaşam alanlarında da kent estetiğini bozan, kirlilik arz eden zararlı otları biçen ve uzayan çimlerin bakımlarını yapan ekipler, çevre güzelliğini olumsuz etkileyen görüntüleri ortadan kaldırdı. Daha yeşil bir Aliağa için çalışmalarına devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 2020 yılında kentte çiçek, çalı ve ağaç grubunda toplam 1 milyon 250 bin adet bitki dikiminin yanı sıra 100 bin metrekare(100 dekar) de yeşil alan kazandırdı.

Çeşitli hastalıklara karşı ağaçları da ilaçlayan ekipler, 12 ayda 450 adet renix türü palmiye ağacını ilaçladı.

Ortak Kullanım Alanları Dezenfekte Edildi..

Koronavirüs riskine karşı ise ekipler; sokak, kaldırım,  dolmuş ve taksi durakları, İZBAN Aliağa İstasyonu, resmi kurumlar ve Kovid-19 testi pozitif çıkan vatandaşların yaşamış oldukları apartmanların ortak kullanım alanlarında dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdi. Kent genelinde yapılan dezenfekte çalışmalarında toplam 17 bin 500 litre dezenfektan kullanıldı..

blank
blank
????????????????????????????????????
blank
????????????????????????????????????

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com