Ana sayfa » Güncel » LİSTELERİ YAYINLADI; “ESNAFIMIZA HEP BİRLİKTE DESTEK OLALIM” ÇAĞRISI YAPTI..

LİSTELERİ YAYINLADI; “ESNAFIMIZA HEP BİRLİKTE DESTEK OLALIM” ÇAĞRISI YAPTI..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, destek bekleyen lokanta ve kafe esnafının listesini paylaştı. Balgat’ta pide dükkanı olan bir esnaf ise Yavaş sayesinde sipariş aldığını söyleyerek “O hangi partiliyse ben de o partiliyim” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, korona virüsü salgını nedeniyle ekonomik olarak zor günler geçiren lokanta ve kafe esnafı için harekete geçti. Sosyal medya hesabı üzerinden toplumsal dayanışma çağrısında bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, http://forms.ankara.bel.tr/lokantalar.html internet sayfası ve Başkent Mobil uygulaması üzerinden ilçe ilçe 369 lokanta ve kafenin adreslerini ve iletişim numaralarını paylaştı.

“ESNAFIMIZA HEP BİRLİKTE DESTEK OLALIM..”

Lokanta ve kafelerin yaşadığı mağduriyeti azaltmak istediklerini ifade eden Yavaş, Başkentlileri listeleri yayımlanan lokanta ve kafelerden sipariş vermeye davet etti. Zor günler geçiren esnafın yanında olduklarına dikkat çeken Yavaş, 65 yaş ve üstü vatandaşlara ise lokanta ve kafelerin listesini kısa mesajla gönderdiklerini belirterek, başkentlilere şöyle seslendi:

“Hem siz evden çıkmak zorunda kalmayın hem de yerel esnaf yalnız kalmasın diye belediyemize başvuruda bulunan lokanta ve kafelerden bir liste oluşturduk. Semtinize yakın işletmelerden sipariş vererek pandemi sürecinde zor günler geçiren esnafımıza destek olabilirsiniz..”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com