Ana sayfa » Güncel » AKP’DEN MENEMEN SEÇİMİ SONUCUNA İTİRAZ!..

AKP’DEN MENEMEN SEÇİMİ SONUCUNA İTİRAZ!..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Tutuklanan ve görevinden uzaklaştırılan Menemen Belediye Başkanı Aksoy’un yerine geçecek başkanvekili belli oldu. Menemen Belediye Meclisi’nde 4 tur olarak gerçekleşen seçimin sonucunda CHP’nin adayı Deniz Karakurt ile AKP’nin adayı Pehlivan’a eşit oy çıkması üzerine kura çekildi. Kazanan Karakurt oldu.

AKP Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Oylama işlemlerinde herhangi bir yanlışlık olmamış fakat son turda yapılan kura çekimleri yönetmeliğe aykırı gerçekleşmiștir.

Meclis Çalışma Yönetmenliği’nin 13/a maddesindeki: ‘Oylarda eşitlik halinde oylama bir defa daha tekrarlanır; yine eşitlik olursa meclis başkanınca kuraya başvurulur. Kura çekimi, birbirinin aynı olan ve üzerinde adlar yazılı bulunan kağıtlar bir torbaya konularak meclis başkanı tarafından çekilmek suretiyle yapılır.

Torbadan çekilen isim kazanmış olur’ ifadesine aykırı olarak, kura çekimleri cam fanus içerisinde gerçekleşmiştir. Bu kura çekiminin yönetmeliğe aykırı olması sebebiyle yarın kuranın yeniden tekrarlanması için itirazda bulunacağız” açıklamasında bulunuldu..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com