Ana sayfa » Güncel » “SEÇİM YASAYA UYGUN VE ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE YAPILDI..”

“SEÇİM YASAYA UYGUN VE ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE YAPILDI..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Menemen Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddiaları üzerine tutuklanarak cezaevine gönderilen ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un yerine geçecek isim belli oldu.

Menemen Belediye Meclisi bugün yapılan seçimde başkanvekilini seçti. 15 CHP’li, 10 AKP’li, 3 İYİ Partili, 2 MHP’li ve 1 bağımsız üyenin bulunduğu Menemen Belediye Meclisinde başkanvekili seçimi gizli oylamayla yapıldı.

CHP’nin adayı Deniz Karakurt olurken, AKP’nin adayı Aydın Pehlivan oldu. Dört turda gerçekleşen seçimin son turunda CHP’li Karakurt ve AKP’li Pehlivan’ın eşit oy alması üzerine kura çekimi yapıldı. Kura çekiminde kazanan CHP’li Karakurt Menemen Belediyesi Başkanvekili oldu.

Seçim sonrasında Menemen Belediyesi AKP Meclis Üyesi Hanifi Can’ın sosyal medyasında ‘Seçim iptal oldu’ paylaşımı yapması dikkat çekerken konuya ilişkin İz Gazete’ye açıklamalarda bulunan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, “Öyle bir şey yok. Hiçbir sorun yok. Seçim yasaya uygun ve şeffaf bir şekilde gerçekleşti. Hiçbir tereddüt yok” dedi..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com