Ana sayfa » Yerel » ALİAĞA’DA YENİ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ..

ALİAĞA’DA YENİ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine Koranavirüs ile ilgili ek tedbirleri içeren genelge gönderildi.

Bakanlıktan gönderilen genelgede, salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla ek tedbirler alındığı belirtildi.

Genelgede, kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemlerin belirletildiği ifade edilerek 81 ili kapsayacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlara yer verildi.

Buna göre, özel sektör ve kamuda esnek mesai uygulamasına geçiş teşvik edilecek.  Pazar ve market gibi insanların yoğun olduğu yerlerde denetim arttırılacak.

Lokanta, restoran, pastane, berber, kuaför, nikah, düğün salonu, yüzme havuzu, internet kafe, halı saha, konser salonu gibi tüm iş yerlerinde hizmetler paket servis ve gel al şeklindeki uygulamalar hariç olmak üzere saat 22:00’de sona erecek..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com