Ana sayfa » Güncel » “NOYAN SOYADININ BU ŞEKİLDE KULLANILMASI BİZLERİ ÜZMÜŞTÜR..”

“NOYAN SOYADININ BU ŞEKİLDE KULLANILMASI BİZLERİ ÜZMÜŞTÜR..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Yazar Sevda Noyan katıldığı televizyon programında 15 Temmuz’daki darbecilere tepki göstererek “15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk. Ayaklarını denk alsınlar.

Bizim sitede hâlâ 3-5 kişi var, benim listem hazır” ifadelerini kullandı. Sevda Noyan’ın sözleri sosyal medyada olay olurken Noyan ailesinden ise bu konuya ilişkin açıklama geldi.

Açıklamada, “03 Mayıs 2020 tarihinde Ülke TV isimli televizyon kanalında Arafta Sorular programına katılan Sevda Noyan isimli şahıs; ailemizi ve Noyan soyadının  saygınlığını zedeleyen birtakım görüşlerini hayasızca dile getirerek hepimizi derinden yaralamıştır.

Aile bireylerimizden Münib Engin Noyan’ın halihazırda nikahlı eşi olan Sevda Noyan’ın önce insanlık ve sonra ailemiz adına akıl ötesi, çirkin ve utandırıcı olan bu açıklamaları hiçbir şekilde Noyan Ailesi’nin hiçbir bireyinin düşüncelerini yansıtmamaktadır” dendi.

‘NOYAN SOYADININ BU ŞEKİLDE KİRLETİLMESİ…’

Açıklamada ayrıca, “Sevda Noyan, ailemizin soyadını evlilik yoluyla almış olup, bu şahsın ne kimliği ne de düşünceleri hiçbir şekilde ailemiz tarafından benimsenmemiştir.

Cumhuriyet döneminin ilk valilerinden olan büyük babamız rahmetli Ahmet Refik Bey’in soyadı kanunuyla aldığı, babamız Dr. Abbas Erdoğan Noyan’ın ve  ailemizin diğer bireylerinin onurla taşıdığı Noyan soyadının, bu şekilde kirletilmesi bizleri fazlasıyla rahatsız etmiş ve üzmüştür.

Değerli dostlarımız, iş çevremiz, öğrencilerimiz ve aynı soyadını taşımamakla beraber akraba ve hısımlarımız olanlar;

Sevda Noyan isimli bu şahsın düşünce ve tutumlarının hiçbir şekilde bizler ve ailemizle ilişkilendirilmemesini rica ediyoruz. Noyan ailesi bireyleri olarak kendisini şiddetle kınıyor ve protesto ediyoruz. Noyan ailesi olarak bu şahısa aile ismimizin saygınlığını kirlettiği için hakaret davası açarak hukuki süreci başlatacağız. Saygılarımızla” ifadeleri kullanıldı.

Basın açıklamasına imzasını atanlar ise şu şekilde:
 
Selma Türkis Noyan – Çevirmen, Almanca Öğretmeni
Tevfik Emre Noyan – Reklamcı, Üniversite Öğretim Üyesi
Davut Halit Eren Noyan – Sanatçı, İşletmeci
Murat Noyan – İş İnsanı
Eser Noyan – Sanatçı
Güliz Noyan– İş İnsanı

Kaynak-İz Gazete

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com