Ana sayfa » Güncel » BÜYÜKŞEHİR’DEN YAŞLILARA EVDE BAKIM..

BÜYÜKŞEHİR’DEN YAŞLILARA EVDE BAKIM..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-İzmir Büyükşehir Belediyesi salgın sürecinde de 80 kişilik ekibiyle hasta, yaşlı ve kimsesizlere evlerinde verdiği sağlık ve bakım hizmetine devam ediyor.

Doktor, hemşire, fizyoterapist, psikolog, hasta bakıcı, sosyolog, psikolog ve kuaförden oluşan Toplum Sağlığı Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler uygulamadan faydalanan İzmirlilerin yaralarına bakıyor, tansiyonlarını ölçüyor ve fizik tedavi uyguluyor.

Uygulama kapsamında dileyenlerin saçları kesiliyor, sakal tıraşı yapılıyor ve banyolarına yardımcı olunuyor. Hasta, yaşlı ve engelli bireylerin ev kazalarına karşı korunmasını sağlamak için evde küçük çaplı tadilatlar yapılıyor. Hizmet alan yurttaşlara ve bakıcılarına hijyen, ev kazaları ve sosyal haklar konusunda bilgi de veriliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ekiplerinin 11 Mart’tan bugüne ziyaret ettiği yurttaş sayısı bin 717’ye ulaştı. Büyükşehir’in evde bakım hizmetinden yararlanmak için Toplum Sağlığı Daire Başkanlığı’nın 293 18 70 / 71 numaralı telefonları kullanılabilir..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com