Ana sayfa » Güncel » CANGI; “ULUSAL TARİHİMİZİ, YALANLARDA, SANSARLAR DA DEĞİŞTİREMEZ!..”

CANGI; “ULUSAL TARİHİMİZİ, YALANLARDA, SANSARLAR DA DEĞİŞTİREMEZ!..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Türk Tarih Kurumu Başkanlığı’na Prof. Dr. Ahmet Yaramış atanmıştı. Yaramış’ın Ensar Vakfı’nın Afyonkarahisar yönetim kurulu üyesi olması ise tepkileri beraberinde getirdi.

Eğitim-İş İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ahmet Cangı da Ensar Vakfı yöneticisinin Türk Tarih Kurumu’na atanmasına tepki göstererek, “Eğitim-İş olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kararıyla yapılan bu atamayı kınıyoruz! Bizzat Atatürk’ün kurdurduğu bu kurumun düşürüldüğü durumu kınıyoruz!” ifadelerini kullandı.

‘MANİDAR BİR HAMLE’

Erdoğan’ın yaptığı atamayı manidar olarak niteleyen Cangı, “Bugüne dek Cumhuriyet tarihinden kurucusu Atatürk’ü anmadan bahsederek, vatanı satan padişahları adeta Kuvâ-yi Milliye’nin gizli şefi ilan ederek ulusal tarihimizi çarpıtan iktidar, tam da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun yüzüncü yıl dönümünden bir gün sonra, manidar bir hamle daha yapmıştır.

Gurur kaynağı olan tarihimiz doğru aktarılsın ve resmiyete kavuşsun diye Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla kurulan Türk Tarih Kurumu’nun başına, Ensar Vakfı’nın yöneticisi olan Ahmet Yaramış atanmıştır.

Yani aynı zamanda dünyaya armağan edilen tek çocuk bayramı olan 23 Nisan’ın hemen ertesinde, bu ülkenin 45 çocuğuna yönelik cinsel istismar skandallarıyla gündeme gelen sözde bir vakfın yöneticisi, devletin en önemli ve en köklü kurumlarından birinin başına getirilmiştir!” diye konuştu.

‘KINIYORUZ’

Yapılan atamanın yanlış olduğunu dile getiren Cangı, “Eğitim-İş olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kararıyla yapılan bu atamayı kınıyoruz! Devletin atamalarda hakkaniyetli davranması anlamına gelen liyakat yok sayılarak gerici vakıf ve derneklerin atamalarda referans kabul edilmesini kınıyoruz! Bizzat Atatürk’ün kurdurduğu bu kurumun düşürüldüğü durumu kınıyoruz!” şeklinde konuştu.

‘SİLEMEYECEKSİNİZ!’

Cumhuriyet ve Atatürk sevgisini hiçbir gücün silemeyeceğinin altını çizen Cangı, “Günbegün bir kamu hizmeti olması gereken eğitime, hukuksuz protokollerle paydaş edilen; tarikatların konsensüsü niteliğindeki vakıfların, bürokrasiye serpiştirilmesini kınıyoruz! Ve uyarıyoruz: Güneşi balçıkla sıvayamazsınız! Tarihi yalanla değiştiremezsiniz!

Makamları değiştirin, kitapları değiştirin ama her ulusal bayramda tekrar anlayacaksınız ki bu ülkenin insanlarının içinden Cumhuriyet ve Atatürk sevgisini silemeyeceksiniz!

Ulusal tarihimize yönelik sabotaj timleri varsa, görevi zamanında bizzat Başöğretmen’den aldığı için gelecek nesillere tarihi dosdoğru anlatacak eğitim neferleri de var!” ifadesinde bulundu..

Kaynak-İz Gazete

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com