Ana sayfa » Yerel » PSİKOSOSYAL DESTEK HATTINDAN ALİAĞALILARA DESTEK..

PSİKOSOSYAL DESTEK HATTINDAN ALİAĞALILARA DESTEK..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Yeni tip koronavirüs ile mücadelede sokağa çıkma kısıtlaması ve sosyal izolasyon nedeniyle evinde kalan vatandaşların bu süreçteki kaygı ve streslerini en aza indirebilmek için Aliağa Belediyesi tarafından kurulan “Psikososyal Destek Hattı” Aliağalıların yanında olmaya devam ediyor.

Aliağa Belediyesi sosyal izolasyon yaşayan Aliağa halkının kaygı düzeylerini dengelemek, bilgi kirliliği kaynaklı endişelerini gidermek ve psikolojilerini güçlü tutmalarını sağlamak amacıyla kurulan ‘Psikososyal Destek Hattı’ndan 3 hafta içerisinde çok sayıda vatandaşımız yararlandı.

Hafta içi 09.00-17.00 saatleri arasında aranabilen 0(232) 399 00 10 numaralı Psikososyal Destek Hattı’nın diğer ucunda vatandaşlar, psikolog, aile danışmanı ve konusunda uzman danışmanlardan destek alıyor.

Psikologlar vatandaşlara, kendinizi iyi hissetmek için neler yapabilirsiniz? Çocuğunuza koronavirüsü nasıl anlatabilirsiniz, kaygılarını nasıl giderebilirsiniz? Bu süreçte ebeveyn olarak çocuğunuzla nasıl doğru iletişim kurabilirsiniz?

Baş etme becerilerinizi nasıl güçlendirebilirsiniz? İzolasyon sürecinde nelere dikkat etmelisiniz? İleri yaşta bulunan yakınlarımıza bu süreçte nasıl yardımcı olabiliriz? Doğru bilgi ve kaynaklar nelerdir? gibi konularda destek veriyor..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com