Ana sayfa » Yerel » ALİAĞALILAR, 23 NİSAN COŞKUSUNU BALKONLARINDA YAŞAYACAK..

ALİAĞALILAR, 23 NİSAN COŞKUSUNU BALKONLARINDA YAŞAYACAK..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Aliağalılar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 100.Yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusunu bu yıl bandolar eşliğinde balkonlarda yaşayacak.

Her yıl çeşitli etkinliklerle gerçekleştirilen ‘23 Nisan Aliağa Uluslararası Çocuk Şenliği’ni bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle ertelemek zorunda kalan Aliağa Belediyesi, ulusal egemenlik coşkusunun aynı heyecanla yaşanması için kenti bando ekipleriyle coşturacak. Aliağalılar, 23 Nisan günü evlerinin balkonlarından bayraklarıyla bandonun çaldığı marşlara eşlik edecek. 

23 Nisan Perşembe günü saat 11.00’de saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı tüm balkonlardan vatandaşlarca okunacak. ‘23 Nisan Kutlu Olsun’ şarkısı ve ‘Harmandalı Zeybek Havası’ belediye hoparlörlerinden yayınlanacak. Saat başı 23 Nisan ile ilgili şarkılar belediye hoparlörlerinden verilecek.

Saat 18.30 ile 19.00 saatleri arasında bando eşliğinde, Zeybek Oynayan Atatürk Heykeli etrafında balonlar uçurulacak. 18.30-19.30 saatlerinde İstiklal Caddesi’nde bando eşliğinde 23 Nisan marşları çalınacak. Saat 21.00’de ülke genelinde olduğu gibi Aliağa’da da hep bir ağızdan balkonlardan İstiklal Marşı okunacak. Ardından bandolar eşliğinde 23 Nisan şarkıları söylenecek.

BELEDİYEDEN VATANDAŞLARINA 20 BİN BAYRAK

Aliağa Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na sayılı günler kala cadde ve sokakları Türk Bayrakları, ay yıldızlı flamalar ve Atatürk posterleriyle donatıyor.

Kentin çeşitli noktalarında bulunan billboardları 23 Nisan görselleri ile süslüyor. Belediyeye bağlı Milletin Ekibi de bayram öncesi vatandaşlarına sürpriz yaparak çeşitli noktalara kurduğu stantlar vasıtasıyla bayrak dağıtımı gerçekleştiriyor. 20-21 ve 22 Nisan tarihleri içerisindeki bayrak dağıtımları sayesinde toplam 20 bin ay yıldızlı bayrak Aliağalılar ile buluşturulmuş olacak. Bayrak dağıtımından memnuniyet duyduklarını ifade eden Aliağalılar, şimdiden bayram heyecanını yaşamaya başladılar.

ALİAĞA BELEDİYESİ, ÇOCUKLAR İÇİN ÖDÜLLÜ 23 NİSAN YARIŞMALARI DÜZENLEDİ..

Aliağa Belediyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 100. Yılına özel olarak muhteşem ödüllerle dolu resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenledi. Salgın nedeniyle evlerinden çıkamayan ve eğitimlerine evlerinden devam etmek zorunda kalan öğrencilerin evde geçirdikleri vakitleri verimli bir şekilde geçirmeleri için düzenlenen yarışmada başvurular 20 Nisan Pazartesi saat 12.00 itibariyle son buldu.

Başvuruların sadece e-posta üzerinden yapıldığı yarışmada dereceye giren öğrencilerin isimleri 23 Nisan günü saat 15.00’te belediyenin sosyal medya hesapları üzerinden kamuoyuna duyurulacak. Değerlendirme sonucunda yarışmada birincilere dizüstü bilgisayar, ikincilere tablet, üçüncülere ise akıllı saat hediye edilecek. Öğrencilerin ödülleri aynı gün adreslerine teslim edilecek. 

ÇELENK TÖRENİ SINIRLI KATILIM İLE GERÇEKLEŞTİRİLECEK..

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ çerçevesinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapacak. Cumhuriyet Meydanı’nda sınırlı katılım ile yapılacak resmi çelenk töreni saat 10.30’da gerçekleştirilecek. Tören, sosyal mesafeye uygunluk ve maske kullanımı kriterleri gözetilerek icra edilecek.

ALİAĞA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HASHTAG ÇALIŞMASI YAPACAK..

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ayrıca, 23 Nisan coşkusunu sosyal medyaya da taşıyacak. Sosyal medyada #YüzüncüYıldaOnbinlereSesOlduk hashtagi ile yapılacak paylaşımlar ile balkonlarda yaşanacak coşku görüntüleri tüm dünyaya ulaşacak. Balkonlarda yaşanan 23 Nisan coşkusu öğretmen, öğrenci ve velilerin yapacağı paylaşımlarla tüm dünyada ses getirecek..

blank
blank

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com