Ana sayfa » Yerel » ALİAĞA’LI ÖĞRENCİLERDEN ALES’E YOĞUN İLGİ..

ALİAĞA’LI ÖĞRENCİLERDEN ALES’E YOĞUN İLGİ..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Millî Eğitim Bakanlığı Dijital Eğitim Platformu Eğitim Bilişim Ağı’na (EBA) destekleyici bir eğitim modeli olan Aliağa Belediyesi Online Eğitim Sistemi (ALES), öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor.

5 ile 12.sınıf arasındaki öğrencilere zengin ders içerikleri sunan ALES’e, hizmete açıldığı günden bugüne Kısa Sürede 600’ü aşkın öğrenci ücretsiz olarak kayıt yaptırdı. Online ortamda ücretsiz eğitim imkanı sunan ALES, bu zorlu süreçte eğitimlerine evlerinden devam etmek zorunda kalan öğrencilerin hem eğitimlerine destek oluyor hem de evlerinde daha keyifli vakit geçirmelerini sağlıyor.

Kısa sürede yüzlerce öğrencinin kayıt yaptırdığı ALES projesi; 4K kalitede ders çekimleri, 8. ve 12. sınıflara özel canlı dersler, dijital TV, rehberlik, tematik videolar, psikolog desteği ve diyetisyen desteği gibi geniş kapsamlı içeriği ile hizmet veriyor.

Aliağa Belediyesi’nin resmi internet adresi www.aliaga.bel.tr ve ales.aliaga.bel.tr sayfalarından ücretsiz hizmet veren ALES projesinden, Aliağa’da okuyan ve Aliağa dışında eğitim görüp de Aliağa’da ikamet eden ortaokul ve lise öğrencileri faydalanabiliyor.

Öğrenciler, uzaktan erişim tekniğine dayalı online sisteme kendilerine ait program şifreleri ile bilgisayar, tablet ya da cep telefonlarından günün her saatinde ulaşarak ders izleyebiliyor, deneme soruları çözebiliyor. Öğrenciler, canlı derslerde sistem üzerinden eğitmenlere sorular da sorabildiği gibi veliler de aynı site üzerinden öğrencilerin başarı grafiğini takip edebiliyor.

Sistem aynı zamanda on binlerce öğrencinin katılımına imkan sağlayan bir sınav modülüne de sahip. Bu yönüyle Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS) girecek öğrencilerin kendilerini sınama imkanı bulacağı genel denemeler gün ve saati önceden belirlenerek uygulanacak..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com