Ana sayfa » Yerel » ALİAĞA GEMİSAN-DER’DEN BASINA VE KAMUOYUNA!

ALİAĞA GEMİSAN-DER’DEN BASINA VE KAMUOYUNA!

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Aliağa Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği, Korona Virüs tedbirleri bağlamında sektörde çalışanların yerel basına yansıyan tedirginliklerine yönelik olarak basın açıklaması yaptı. Derneğin açıklaması şöyle;

Dünya sağlığını tehdit eden Corona virüs salgını nedeniyle, Gemi Geri Dönüşüm sektörümüzde çalışanların tedirginliğinin basın ve yayım organlarına iletildiği bilgisi alınmıştır.

Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği olarak işveren temsilcilerinin Corona virüs önlemleri hakkında bilgilendirmeleri yapılmış, –  14 kural broşürleri dağıtılmış ve tesislerin dezenfektasyon işlemleri yapılmıştır.

Bilindiği üzere Sektörümüz Aliağa’da faaliyet gösteren yüzlerce sanayi kuruluşundan sadece biridir. Derneğimiz dahil firmalarımızda bir çok önlem uygulamaya alınmıştır.

Gemi Söküm tesisleri faaliyetlerinin durdurulmasına karar verilen sektörler kapsamında bulunmamaktadır.

Gelişen tedirginlik durumu,  üye firmalarımıza anında duyurulmuş, sektörde faaliyetlere ara verilmesinin değerlendirilmesi ve gerekli önlemlerin gözden geçirilmesi hususu bildirilmiştir.

Sektörü temsil eden bir sivil toplum kuruluşu olarak ticari faaliyetin durdurulması ile ilgili olarak bir tasarrufumuz bulunmamakta olup, tüm bildirimlerimiz tavsiye niteliğindedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.. “

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com