Ana sayfa » Siyaset » “ONLAR AĞLARKEN SEN GÜLEMEZSİN SAYIN ERDOĞAN”

“ONLAR AĞLARKEN SEN GÜLEMEZSİN SAYIN ERDOĞAN”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-İYİ Parti lideri Meral Akşener partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Açıklamalarına İdlib’de meydana gelen saldırının ardından şehit düşen Türk askerlerini anarak başlayan Akşener, “Sözlerime başlamadan evvel bugünkü konuşmamda alkışlamamınızı sizden rica ediyorum” dedi. 

İYİ Parti Liderinin konuşmasından satırbaşları şöyle;

37 yiğit. 37 can. 37 yarım kalan öykü. Mahşerde buluşuncaya kadar yüreklerimizde olacaklar. Ruhları şad, mekanları Cennet olsun. Peygamber efendimize komşu olsunlar inşallah.

Değerli milletvekilleri, aslında bu haftaki grup toplantımızı, şehitlerimizin ruhuna dualar okuyarak açıp, aziz hatıraları önünde saygıyla eğilerek bitirmek istiyordum. Ama devleti yönetenler, devlet ciddiyetinden, devlet adabından, sorumluluk bilincinden ne derece uzak olduklarını yine gösterdiler.

Bana da iki çift söz söylemek farz oldu… Biliyorsunuz, bundan birkaç gün önce, Sayın Erdoğan, “birkaç tane şehit” diyordu. Bazı rakamları çok sever Sayın Erdoğan… Büyüme rakamları, yapılan yolların rakamları, açılan üniversite rakamları, toplanan vergi rakamları, inşaat rakamları… Bunlardan gülerek bahseder, çevresindekileri de güldürür.

En acı günde bile, sevdiği rakamları sevmemezlik edemez Sayın Erdoğan. Ama, aynı zamanda bazı rakamları da hiç sevmez… İşsizlik rakamları, batan esnafın rakamları, kişi başına düşen milli gelir rakamları, borçlu insanımızın rakamları… Mesela elektriğe, doğalgaza gelen zam rakamlarını çok sever ama, İşçiye, emekliye yapılacak ücret zammı rakamlarını hiç sevmez.

Yani yüzüne vurulan gerçekliğin rakamlarını sevmez, işine gelmeyince, sorumlusu olduğu gerçek rakamları bilmez, duymaz Sayın Erdoğan. Kaçar onlardan. Kimi zaman gülerek kaçar, kimi zaman susarak kaçar, kimi zaman kızarak kaçar. Nitekim “birkaç tane şehit” dedikten birkaç gün sonra,

36 rakamını duyduğunda da, böyle yaptı Sayın Erdoğan. Güldü, güldürdü, o gülerken biz düşündük. O gülerken, biz kahrolduk. Yüreğimiz yandı, ruhumuz kavruldu. O güldükçe, güldürdükçe bu ülkeyi yönetme iddiasındakilerin, Akıllarını, vicdanlarını çoktan rafa kaldırdığını gördük. 36 oğlumuzu toprağa verdik, 1 oğlumuzu da bugün veriyoruz, Sen hala eğleniyor musun Sayın Erdoğan?

SEN HALA EĞLENİYOR MUSUN ERDOĞAN?

Mesela Bayram Teğmen. 2 ay önce babasını kaybetmişti. Cenazeden sonra gittiği berber arkadaşına demişti ki; “Arkadaşlarım orada çarpışıyor. Ben de döneceğim. Belki bu son tıraşım olur.” Öyle oldu. Sen hala eğleniyor musun Sayın Erdoğan?

Mesela Batuhan Onbaşı. Şehit torunuydu. Daha 6 ay önce nişanlanmıştı. Yuva kuracaktı, çoluğa çocuğa karışacaktı. Şimdi karışamayacak. Sen hala eğleniyor musun Sayın Erdoğan?

Mesela Birhan Onbaşı. “Biz 7 yaşında yağmurun altında, soğuktan titreyerek, ‘Varlığım TÜRK Varlığına Armağan Olsun’ derken şaka yapmıyorduk.” diyen, koca yürekli bir yiğit… O kendi varlığını Türk varlığına armağan etti, Sen hala eğleniyor musun Sayın Erdoğan?

Mesela Mehmet Astsubay. Henüz 21 yaşındaydı. Göreve başlayalı daha 1 ay olmuştu. Toprağa düştü. Sen hala eğleniyor musun Sayın Erdoğan?

Mesela Burkay Onbaşı. Bir kızı sevmişti, evleneceklerdi. Ölüm onları ayırdı. Sen hala eğleniyor musun Sayın Erdoğan? Mesela Selman Çavuş. Bir buçuk yaşındaki Uygur’un babasıydı. O, oğlunu büyürken göremeyecek. Sen hala eğleniyor musun Sayın Erdoğan?

Mesela Ahmet Onbaşı. 23 yaşındaydı. Anası-babası her aradığında, ateş çemberindeyken bile, “İyiyim, merak etmeyin.” diyordu. Artık telefonu açamayacak. Sen hala eğleniyor musun Sayın Erdoğan?

Mesela Nihat Onbaşı. Lüleburgaz’dan İdlib’e gönüllü gitmişti. Geriye cenazesi geldi. Sen hala eğleniyor musun Sayın Erdoğan? Mesela Emre Onbaşı. 20 Nisan’da düğünü vardı. Olamadı… Sen hala eğleniyor musun Sayın Erdoğan?

Mesela Süleyman Yüzbaşı. Arkasında iki küçücük çocuk bıraktı. Onlar babasız büyüyecek. Sen hala eğleniyor musun Sayın Erdoğan? Mesela Selim, Veysel ve Şükrü Onbaşı. Eşleri hamileydi, baba olacaklardı. Artık olamayacaklar. Sen hala eğleniyor musun Sayın Erdoğan?

“ONLAR AĞLARKEN SEN GÜLEMEZSİN SAYIN ERDOĞAN”

37 oğlumuzu toprağa verirken, eğlenemezsin Sayın Erdoğan. 37 oğlumuzu toprağa verirken, dedikodu yapıp kıkırdayamazsın Sayın Erdoğan. 37 oğlumuzu toprağa verirken, “yol, köprü, tünel” edebiyatı yapamazsın Sayın Erdoğan.

Bizler, bu toprakların çocukları; Anaları, babaları, evlatları, kadınları ve erkekleri,

Devletimizi sever, devletimizi sayar, devletimizi biliriz. Bayrağımızı yere düşürmez, düştüğü yerden kaldırır, düşürenlerden hesap sorarız. İnancımız da budur, fikrimiz de budur, zikrimiz de budur.

Bizler, bu toprakların çocukları; Acının, yokluğun ne olduğunu biliriz. Acı çekene, yokluk çekene, biz çekmiş gibi davranır, yarasını sarar, ekmeğimizi böleriz. Bizler, bu toprakların çocukları; Gerekirse bayrak nöbetinde, başına yağan bombalardan ölürüz.

Vatanı, bayrağı, inancı beklediğimiz müddetçe, “vatan sağ olsun” deriz, bağrımıza taş basar, yüce mevladan sabır, inayet dileriz. “Devletimiz var olsun.” deriz. Deriz, deriz de… Davul kimin boynunda, tokmak kimin elinde bilmek isteriz Sayın Erdoğan.

Biz, bu toprakların çocukları; “Şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edenlerden”, hesap sorduğumuz gibi; Şahsi menfaatlerini, memleketin menfaatleriyle bir tutanlardan da, hesap sorarız Sayın Erdoğan! Şehidimize rakam deyip geçemezsin. Onlar, oğuldu, eşti, babaydı, dosttu, sevgiliydi, kardeşti.

Onlar, sen rahat uyu diye canını ortaya koyan, Türkiye var olsun diye sönen birer ateşti. Geride, vatan sağ olsun diyen babalar var. Geride, evlat hasretiyle yanan analar var. Geride, sevdiklerini kaybetmiş eşler, nişanlılar, sevgililer var. Geride, bir daha babasını göremeyecek evlatlar var.

Onlar ağlarken sen gülemezsin Sayın Erdoğan.

“ERDOĞAN HALA UÇAN EKONOMİ MASALLARI ANLATIYOR”

Dava Arkadaşlarım, Millet ne olduğunu öğrenmek için ekran başında, Sayın Erdoğan, hala uçan ekonomi masalları anlatıyor. Bir de dostlarıyla yaptığı telefon sohbetlerini… Trump sormuş; “Putin’in Suriye’de ne işi var?” demiş. Sayın Erdoğan da, “Kamışlı’da petrol var.” demiş. Cehalete bakar mısınız? Rusya’nın Suriye’de ne işi olduğunu bilemeyecek kadar tarih cahili birinin, kendi ülkesinin neden orada olduğunu bilmesi mümkün mü?

Hani okullarda okutulurdu; “Rusya’nın sıcak denizlere inme hedefi” denirdi ya, işte o sıcak denizlerdeki üssüdür Suriye. Rusya, 1958’den beri Suriye’de. Hem ikili anlaşmalarla, hem de askeri üsleriyle…

Bu gerçeği ve nedenlerini bilmiyorsan, ya da bilmeze yatıyorsan, o coğrafyaya niye kafanı uzattın Sayın Erdoğan? Suriye’de ne işi olduğunu bilmediğin Putin’in, Soçi’de, Astana’da ne işi vardı Sayın Erdoğan?

Madem Putin’in Suriye’de işi olmadığını düşünüyordun, ortak devriyeyi de kapsayan mutabakatı neden imzaladın Sayın Erdoğan? Diplomasi senin keyfine göre yürüttüğün dostluk ilişkilerinden ibaret değildir. Dostlarınla dedikodu seanslarını bırak, Dış politikada ülke menfaatinin esas olduğunu anla artık.

Aziz milletim; Herkes bilsin ki, İYİ Parti siyasette aklın ve vicdanının sesidir. İYİ Parti kutuplaşmayı sona erdirmek için, milletin çağrısı üzerine oluşmuş bir siyasi harekettir. Biz alınan her karara, milletin çıkarları penceresinden bakarız. Her kararı, vicdanımızla tartarız. Ehline danışır, başını sonunu düşünür, ondan sonra karara varırız..”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com