Ana sayfa » Güncel » “HER İDDİA’YA GEREKEN CEVABI VERİRKEN İŞİMİZE DE DÖRT ELLE SARILACAĞIZ..”

“HER İDDİA’YA GEREKEN CEVABI VERİRKEN İŞİMİZE DE DÖRT ELLE SARILACAĞIZ..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Menemen – Aliağa – Çandarlı Otoyolu’nun açılışında konuştu. Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

*İzmir-Aydın, İzmir-Çeşme ve İzmir-Çevreyolu projelerinin devamı niteliğindedir. Bu otoyol, Bursa ve İzmir için de daha verimli kullanılmasını sağlayacak.

*Böylece şehir içi trafiğini de rahatlıyoruz. 96 km’lik projenin tamamını bitirmiş oluyoruz. Toplam yatırım bedeli 455 milyon avro olan, bir tüneli, 38 köprüsü, 8 viyadüğü ile gerçekten İzmir’e yakışan bir eser kazandırdık.

*Çevreye ve tarihe duyarlılığıyla bu otoyolun da ülkemize çok büyük katkısı olacaktır. Otoyolun akaryakıtta tasarrufu 255 milyon lira olarak hesaplanıyor.

“OYUNLARA GELMEYECEĞİZ”

*Karşımızda çok güçlü bir ittifak var. Gezi olayları sonrasında olan her şeyin gerisinde bir tuzak var, bugün de benzer bir durum var. Oyunlara gelmeyeceğiz, kendi işimize bakacağız.

*Türkiye, Suriye, Libya, Akdeniz’de kritik mücadele verirken bir anda hiçbir dayanağı olmayan tartışmalar başlatıldı.

*Bu tartışmalarla Türkiye’nin enerjisi heba edilmek isteniyor. Bu oyunlara gelmeyeceğiz. Boş tartışmalarla geçirecek tek bir anımız yok. Her iddiaya gereken cevabı verirken asıl işlerimize de dört elle sarılacağız. Biz hep eserlerimizle konuştuk, inşallah bundan sonra yine eserlerimizle konuşmaya devam edeceğiz. Varsa bizimle eser, proje konusunda yarışacak birileri, buyursun çıksın karşımıza, hodri meydan diyoruz.

*Sırf ülkemizi müşkül duruma düşmesi için hukukun çiğnendiği bir dönemden geçiyoruz. Dün sabah Putin’le görüştük, Macron ve Merkel’le görüştük ve yol haritamızı belirledik. Masada olduğumuzu her tarafa duyuracağız.

Erdoğan darbe söylentilerine sert tepki gösterdi.

“Karşımızda çok güçlü bir ittifak var. Gezi olayları sonrasında olan her şeyin gerisinde bir tuzak var, bugün de benzer bir durum var. Oyunlara gelmeyeceğiz, kendi işimize bakacağız.

Biz hep eserlerimizle konuştuk, inşallah bundan sonra yine eserlerimizle konuşmaya devam edeceğiz. Varsa bizimle eser, proje konusunda yarışacak birileri, buyursun çıksın karşımıza, hodri meydan diyoruz” ifadesinde bulundu..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com