Ana sayfa » Siyaset » “İSPAT ETTİN ETTİN, EDEMEZSEN ÇEK GİT!”

“İSPAT ETTİN ETTİN, EDEMEZSEN ÇEK GİT!”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilal Saygılı Cami ve Külliyesi’nin açılışının ardından partisinin İzmir İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Parti binasının balkonundan kalabalığa hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir’de AK Parti’nin aldığı yüzde 39’luk oy oranını hatırlattı. Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle;

“İzmir’e, Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla getirmek istediğimiz hizmetler için bu oran yeterli olmadı. Kardeşlerim, bizim anlayışımızda seçmene küsme, darılma hele hele vatandaşı suçlama gibi bir durum asla söz konusu olamaz. Siyasette daima hesaba çekilmeden önce nefsinizi hesaba çekin anlayışıyla hareket eden bir hareketiz.

Nefsimizi sineye çekiyor, eksiklerimizi yanlışlarımızı telafi etmeye çalışıyoruz. Kardeşlerim, bugünlere sürekli kendimizi yenileyerek, geliştirerek geldik. Rehavete kapılma hakkımız yoktur. Herkes yorulsa bizim böyle bir lüksümüz olamaz. Herkes kızsa darılsa gücense bile biz bu şekilde asla davranamayız” dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç’un, AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin’e Genel Kurul’da “Bu kadına haddini bildiriniz” dediğini hatırlatan Erdoğan, şöyle devam etti;

“Bunlar özellikle lafı geldiğinde hanım kardeşlerimize saygı gösterdiklerini söylerler. Yalan. İşte parlamentoda Grup Başkan Vekilimiz Özlem kardeşimize ne yaptıklarını izlediniz değil mi? Gördünüz değil mi? İfadeye bak ‘Ulan şu kadını susturun’. Şimdi ben buradan sesleniyorum CHP’ye gönül veren hanım kardeşlerime sesleniyorum. ‘Ulan şu kadını susturun’, böyle bir ifade kullanılabilir mi?

İşte bunu kullanıyorlar. Ben ne dedim? Bunlar edepsiz, bunlar ahlaksız. Bir hanımefendiye bu ifadeyi kullanacak kadar edepsiz, ahlaksız. Bunlar bu parlamentoda 50 civarında kadın milletvekili olan AK Parti’nin bu duruşunu hazmedemiyorlar. Bunlara göre kadın ne olmalı? Bunlara göre kadın hizmetkar olmalı. Kadın bahçıvan olsun; tarlada, bahçede, oralarda domates toplasın, biber toplasın.

Karşılarında bir hukukçu gördükleri zaman kuduruyorlar. Özlem hanım bir hukukçu, hazmedemiyorlar. Bunların içinde mühendis arkadaşlarımız var, doktorlar var, hazmedemiyorlar. Onlar istese de istemese de inşallah AK Parti’nin kadınları, bunları aşa aşa iktidara yürüyorlar.”

Terörle mücadelede kararlılık vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerde bulunarak, “Terörün inine girdik mi? Teröristleri adım tadım takip ediyor muyuz? Artık kaçacak delik arıyorlar. Onlar kaçıyor, biz kovalıyoruz. İzmir size sesleniyorum. Suriye’de Barış Pınarı Harekatı ile bizim sınırlarımızı taciz eden teröristlere hadlerini bildirdik mi? Şimdi o terör koridorunu yapamadılar.

Bay Kemal ne dedi? ‘Bizim Suriye’de ne işimiz var?’ Bay Kemal bizim Suriye’de işimiz var ya da yok da senin oralarda ne işin var? Esed’e adamlarını niye gönderdin? Bütün bunları söylerken bakıyorsun PYD/ YPG bu örgütlerle bay Kemal iş tutuyor. HDP, PKK’nın desteği ile orada değil mi? Onlarla birlikte Ankara, İstanbul’a neden yürüyorsun? Bir gün çık da ‘Bu PKK terör örgütüdür’ de. Duydunuz mu? Demedi, diyemez. Çünkü ürkektir, korkaktır, pısırıktır ve yalancıdır” diye konuştu.

‘İSPAT EDEMEZSEN ÇEK GİT’

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde CHP’li bir isimle görüştüğü iddialarıyla ilgili Erdoğan, “Son günlerde tutturdu, güya ben Külliye’de bir CHP’li ile görüşmüşüm. Arkadaşlarım gerekli cevabı verdiler. ‘Öyle bir görüşme olmadı’ dediler. Bunu haber yapan gazeteci kayıp. Bay Kemal senin hayatın yalan. Bak İzmir’den, milletvekili olduğun ilden sesleniyorum sana. Eğer yiğitsen, bunu Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum, acaba sen genel başkanlığını ortaya koyabiliyor musun?

İspat ettin ettin, edemezsen çek git; ama yapamaz. Bugüne kadar ben bunu çok denedim. Hepsi birbirini bulmuş. O gazetenin köşe yazarı da bu kadar iddialı söylüyorum. Bizim hayatımıza yalan girmedi ama bunların hayatı yalan” dedi..

Kaynak-DHA

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com