Ana sayfa » Yerel » ALİAĞA’DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU..

ALİAĞA’DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Daha yeşil bir Türkiye hedefi ile başlatılan kampanya çerçevesinde 40 bin fidan Aliağa için sahiplenildi. Sahiplenilen mavi selvi ve çam fidanları saatler 11.11’i gösterdiğinde Aliağa’nın Samurlu Mahallesinde 30 hektarlık alana dikildi.

Bozköy Mahallesi’nde de bin adet fidan dikimi yapıldı. Fidan dikim işlemi Türkiye’nin 81 ilinde 2023 noktada eş zamanlı gerçekleştirildi.

Saat 11.11’de başlayan fidan dikim törenine İzmir Vali Yardımcısı Erhan Günay, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Rıfkı Kulaksız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, İzmir Orman İşletme Bölge Müdür Vekili Fatih Öztürk, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, askeri erkan, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Özellikle öğrencilerin akın ettiği fidan dikim töreninde Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar da fidan dikerek fidana can suyu verdi. Öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılanan Başkan Serkan Acar, öğrencilerin fotoğraf isteklerini de geri çevirmedi.

İzmir Orman İşletme Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre İzmir’de 11 noktada fidan dikim töreni yapıldı. Aliağa’da 38 bin 400 fidanın dikilmesi hedeflenirken yoğun ilgi ile bu rakam 40 bine ulaştı. İzmir Orman İşletme Bölge Müdürlüğü himayesinde dikilen fidan sayısı ise 1 milyona yaklaştı..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com