Ana sayfa » Güncel » TÜRKİYE’DE GÖZYAŞLARI, ATATÜRK İÇİN AKIYOR…

TÜRKİYE’DE GÖZYAŞLARI, ATATÜRK İÇİN AKIYOR…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81’inci yılında, Anıtkabir’de ve Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen törenlerle anılıyor.

Anıtkabir’deki törende Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk’ün huzuruna çıkarak çelenk koydu ve Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Dolmabahçe’deki törende ise Ata’nın son nefesini verdiği odada yatağı başında nöbet tutan Mehmetçik saat 09.05’te gözyaşlarını tutamadı.

Anıtkabir’de yapılan törene Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Kuvvet Komutanları ile devlet erkanı katılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir Mozolesi’ne çelenk koydu. Dana sonra yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Erdoğan daha sonra beraberindekilerle birlikte Misak-ı Milli Kulesi’nde Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalamaya geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir Özel Defteri’ne: “Kurtuluş Savaşımızın başkomutanı, cumhuriyetimizin kurucusu, ilk cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü ahirete irtihalinin 81. yılında rahmetle yad ediyoruz. Kendisinin emaneti olan cumhuriyeti güçlendirmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.
Recep Tayyip Erdoğan
Türkiye Cumhurbaşkanı
AK Parti Genel Başkanı” yazdı.

MEHMETÇİK’İN GÖZYAŞLARI..

İstanbul’da da aynı anda Dolmabahçe Sarayı’nda Atatürk’ün son nefesini verdiği odada saygı duruşu ve anma töreni düzenlendi. Buradaki törende saygı duruşu sırasında Ata’nın son nefesini verdiği yatağı başında nöbet tutan Mehmetçik saat 09.05’te gözyaşlarını tutamadı. Mehmetçiğin gözyaşlarını bir arkadaşı sildi..

Kaynak-Sözcü

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com