Ana sayfa » Güncel » JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASINDAN, AÇIKLAMA UYARISI..

JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASINDAN, AÇIKLAMA UYARISI..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Depremine yönelik çıkan haberlere yönelik basın açıklaması yaptı. Oda’dan yapılan açıklama şöyle;

Son iki günden bu yana bazı basın yayın kurumları tarafından Oda Yönetim Kurulu Başkanımıza atfen çıkan “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü Teknik Daire Başkanlığı Zemin Etüt Şube Müdürü Hüseyin Alan, İstanbul’da meydana gelen depremin ardından 40 binin üzerinde vatandaşın kendi binalarının da inceleme ve yeterlilik testi istediğini kaydederek, bunun toplumun depreme karşı kaygı ve korku içerisinde olduğunun göstergesi olduğunu belirtti.” şeklinde haber yayımlanmaktadır.

Bu yayınlanan haberin “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı” ile bir ilgisi bulunmamakta olup Oda Başkanı sıfatı ile yapılmış bir açıklamadan alınmıştır.
 

Kamu tüzel kişiliğine haiz Anayasal bir kuruluş olan Odamız adına, 3-5 Ekim 2019 tarihleri arasında Mühendislik Jeoloji Derneği ile Pamukkale Üniversitesi tarafından ortaklaşa düzenlenen, odamız dahil çok sayıda kamu ve özel sektör kuruluşu tarafından da desteklenen “Ulusal Mühendislik Jeoloji ve Jeoteknik Sempozyumu (MÜHJEO-2019)” etkinliğine davetli olarak katılan, Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan’ın yaptığı açılış konuşması ile gündemde olan İstanbul depremine ilişkin basın yayın kuruluşlarının sorularına verdiği yanıtların “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü” ile alakası bulunmadığı gibi Oda Başkanımızın “Zemin Etüt Şube Müdürü” gibi bir görevi de bulunmamaktadır.

Oda Yönetim Kurulu Başkanı basına yaptığı hiçbir açıklamasında bu görevinden başka hiçbir unvan kullanmamakta, başka her hangi bir kurum adına da açıklama yapmamaktadır. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla bu açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

Saygılarımızla…

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com