Ana sayfa » Güncel » İZMİR’DE, EMZİRME ŞENLİĞİ..

İZMİR’DE, EMZİRME ŞENLİĞİ..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-1-7 Ekim Emzirme Haftası kapsamında Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde emzirme şenliği düzenlendi.

Hastane bahçesinde yapılan etkinliğe AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu, hastane çalışanları ve yeni doğum yapmış anneler katıldı.

Törende konuşan Çankırı, etkinliğin önemine değinirken, “Son zamanlarda normal doğumların artışına bağlı olarak annelerin emzirmeyi farkındalık haline getirmesi çok önemli. İlk 6 ay verilen anne sütü çocuklarımızı bir zırh gibi koruyor.” dedi.

Gebe Okulu Sorumlu Hekimi Doç. Dr. Gürsoy Pala, hastane bünyesinde hizmet veren gebe okulunda anne adaylarına verdikleri eğitimlerle lohusalık dönemini daha rahat geçirmelerini amaçladıklarını söyledi.

Yeni Doğan Kliniğe Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Yekta Öncel, hafta kapsamında düzenledikleri etkinliklerle anne sütünün önemini anlattıklarını dile getirdi.

Programda, aynı zamanda müzisyenlik de yapan hastane doktorlarından Opr. Dr. Soysal Turhan, konser verdi. Konserde Turhan’a bazı hastalar da eşlik etti..

Kaynak-AA

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com