Ana sayfa » Siyaset » “GÜNDEMİMİZ ZATEN TERÖR, NEREDE YAŞIYORLAR ANLAMADIM!”

“GÜNDEMİMİZ ZATEN TERÖR, NEREDE YAŞIYORLAR ANLAMADIM!”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; Büyükşehir Belediye Meclisi’nde İzmir yangınını  üstlenen PKK’yı  ‘kınama önergesinin’ reddedilmesine ilişkin devam eden tartışmalara yönelik yazılı bir açıklama yaptı.

Başkan Sürekli, ‘Gündemi değiştirmeye çalışıyorlar  ve siyasi rant sağlamaya çalışıyorlar.’ gibi yorumlarını içler acısı bulduğunu söyledi. 

Tüm siyasi partiler ve dinamikleri olarak İzmir’e yangın faciasını yaşatan bölücü, yakıcı, yıkıcı, eli kanlı bir örgütü, terörü ortak bir metinle kınamaya ve lanetlemeye karşı gösterdikleri bu direnci anlayamadıklarını belirten Sürekli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi,

” Günler geçti, halen bu önergeyi neden reddettiklerine gerçekçi bir açıklama getiremediler. Belediye mevzuatı izin vermiyor algısı yaratıyorlar. Oysa gündeme alınmasını kendi parti grupları engelledi. Alıp, onaylayabilirlerdi. Gündemi değiştirmeye çalıştığımızı söylemelerini ise hayretle karşıladık. Çünkü en vahim ve ortak mücadele gerektiren gündemimiz zaten terör. Nerede yaşıyorlar anlamadım!

Terör sarmalına neden ve nasıl itildiğimiz biliniyor. Hepsinin çözümüne ilişkin büyük mücadele veriyoruz. Biz kendilerinin de bu çabaya ortak olmasını beklerken, kamuoyunu daha fazla bu kör savunmalarla tehditkar ve gerçek dışı açıklamalarla meşgul etmeye gerek yok.

Çünkü terör polemik malzemesi değildir. Terör, yapay değil tümüyle sıcak ve vahim bir gündemdir. Ancak onların yapmaya çalıştıkları, meseleyi yapay bir tartışma ortamına çekerek, zihin bulandırmaya çalışmaktır.  “

İttifak ortakları da tepkili…

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli açıklamasına şu sözlerle devam etti.

“Keşke CHP grubu olarak, sonradan değil de orada terörü bir bütün olarak görelim, tüm terör örgütlerini lanetleyelim diyerek, önergemizin kapsamını geliştirmek suretiyle  kabul edeceklerini de söyleyebilselerdi. Seve seve içine İŞİD’i, DEAŞ’ı, FETÖ’yü de alırdık.

Biz, o gün için içimizde henüz soğumamış bir yangının küllerinin hesabını sormak, terörü lanetlemek istedik. Onlar da bundan kayıtsız şartsız kaçtı. Bunun ‘lamı cimi yok’ derler ya. İşte tam da öyle.”

CHP’nin ittifak ortağı İYİ Parti sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu’nun konuyla ilgili açıklamalarına değinerek, kendisinin ‘Seçilmiş olmayı suç işleme hürriyeti gibi algılayıp bunu bir suistimal alanına dönüştürmek isteyenlere tolerans göstermeyeceğiz.  PKK bizi can evimizden vurmak için böyle bir şey yaptığını itiraf ediyor, bunu kınamaktan niçin imtina ediyoruz?

Bizim ittifak ettiğimiz unsurlar, bunu kınamaktan imtina etmişler. Yanlış yapmışlar, kınasınlar. Biz de onların bunu kınamamalarını kınayalım.’ sözlerini hatırlatarak şunları söyledi;

“Terör meselesi hiçbir meselenin gerisinde kalmayacak kadar elzemdir. Bu ülkenin farklılıkları ne olursa olsun her vatandaşını, siyasi unsurunu yakından ilgilendiren, ortak hareket gerektiren bir sorundur. Polemik malzemesi değildir. Siyasi rant gerekçesi olamaz. Vatan ve devletin bekası sorunudur. Bölünmez bütünlüğümüzün tehdidi sorunudur..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com