Ana sayfa » Yerel » ALİAĞA THK KURBAN DERİSİ BAĞIŞLARINIZI BEKLİYOR..

ALİAĞA THK KURBAN DERİSİ BAĞIŞLARINIZI BEKLİYOR..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Türkiye’de havacılığın gelişmesi için 94 yıldır çalışmalarını aralıksız sürdüren Türk Hava Kurumu (THK), 11-14 Ağustos 2019 tarihleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramı’nda kurban derisi toplayacak.

Türk Hava Kurumu (THK) Aliağa Şube Başkanı Sedat Okşar, gönüllülük esasına göre kurban derisi toplama faaliyetinde bulunacaklarını belirterek Aliağalı vatandaşlardan Kurban Bayramında destek istedi.

Kurban derisi toplama faaliyetini Aliağa Belediyesi’nin araç ve personel desteği ile gerçekleştireceklerini ifade eden Okşar, “Yeni Şakran ve Helvacı’da da deri toplama faaliyetini yürüteceğiz. Köylerimizde ise muhtarlarımız makbuz karşılığında deri toplamaya devam edecek. Kurban derisini Türk Hava Kurumuna teslim etmek isteyen vatandaşlarımız bizlere 616 33 66 numaralı telefondan ya da Kazım Dirik Mah.283 Sk. No:10/1 (Akbank arka sokağı) adresindeki hizmet büromuzdan da ulaşabilirler” dedi.

OKŞAR: “MAKBUZ OLMADAN BAĞIŞLAMAYIN”

THK’nın 94 yıldır halkın bağışlarını hizmete dönüştüren milli bir kurum olduğunun altını çizen Sedat Okşar, “Kurumumuzun görevlileri, kurban derisi bağışlayacak olan vatandaşlarımızdan makbuz karşılığı derileri toplayacaktır. Makbuz olmadan vatandaşlarımız derilerini kesinlikle bağışlamasınlar. Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da bu işi rant edinen bazı kişi ya da kişiler izinsiz bir şekilde kurban derisi toplayacaktır. Halkımızın bu konuda dikkatli ve duyarlı olması gerekir” dedi.

“DERİLERİ MUHAKKAK TUZLAYALIM”

Havaların çok sıcak olasından ötürü derilerin kısa sürede bozulabileceğine de dikkat çeken Okşar şunları söyledi: “Milli bir servet olan kurban derilerinin bozulmaması için mutlaka tuzlanması ve gölgede bekletilmesi gerekiyor. Vatandaşlarımızdan kurban derilerini tuzlamalarını özellikle rica ediyoruz.

Ayrıca Türk Hava Kurumunu bağışlarıyla ayakta tutan, destek veren duyarlı Aliağa halkımıza şimdiden teşekkür eder, hayırlı bayramlar dileriz..”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com