Ana sayfa » Yerel » ALİAĞA’DA, KALDIRIM İŞGALİNE KARŞI ZABITA DENETİMİ..

ALİAĞA’DA, KALDIRIM İŞGALİNE KARŞI ZABITA DENETİMİ..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler doğrultusunda ilçe merkezinde işgal denetimi gerçekleştirdi. İzinsiz kaldırım işgali yapan işletmeleri uyaran ekipler, esnaflardan daha duyarlı olmalarını istedi.

Vatandaşlarının huzur ve refahı için ilçe merkezindeki denetimlerini sürdüren Aliağa Belediyesi Zabıta Ekipleri, sokak ve caddelerdeki işgalleri önlemek adına çalışma yaptı.

Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleriyle ortak yürütülen çalışma kapsamında kaldırım geçişlerini ve nizami parkları önleyen her türlü malzeme kaldırımlardan toplandı.

Hem vatandaşların geçişini zorlaştıran hem de görüntü kirliliğine yol açan mal ve eşyalar belediye araçları vasıtasıyla Aliağa Belediyesi temizlik işlerine gönderildi.

DENETİMLER DEVAM EDECEK..
Halk sağlığının, esenliğinin ve ilçedeki düzeninin sağlanması adına işgaliye denetimlerine aralıksız devam edeceklerini belirten Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürü Mustafa Tahir Acar, yol ve kaldırımları işgal ederek yasalara aykırı davranan işyeri sahiplerine 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun 38/1 maddesinden işlem yapacaklarını söyledi..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com