Ana sayfa » Güncel » BAŞKAN YÜCEL’DEN, YILDIRIM TEPKİSİ!

BAŞKAN YÜCEL’DEN, YILDIRIM TEPKİSİ!

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Binali Yıldırım’ın dün gece yapılan canlı yayında gösterdiği veri tartışmalara neden oldu. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Binali Yıldırım’ın gösterdiği veriye tepki gösterdi. Yücel, “Tekrar tekrar izledim bu görüntüyü doğru mu diye.

Bu düpedüz bir aldatmadır. TÜİK verilerine göre arıtma sayısı ve arıttığı su miktarı ile “Türkiye’nin lider kenti” İzmir’dir. İzmir’de yaklaşık 500 km. ayrık sistem yağmursuyu toplama kanalı var” dedi

Ayrıca programda “partizanlık” tartışması yaşandı. CHP adayı İmamoğlu “gönül belediyeciliği ile afişler niye asıldı dedim. Bana 25 tane belediyenin kazanıldığını söylüyor. Partizanlıkla sadece ben değil sayın Yıldırım da mücadele etmeli. Ben özgürüm, 16 milyon insandan oy alıp belediye başkanı olacağım” dedi.

Binali Yıldırım ise “partizanlık” çıkışına İzmir üzerinden yanıt verdi. Yıldırım, “Seçim biter, rozetini çıkarır hizmet yaparsınız. Şimdi eğer biz partizanlık filan yapıyorsak, eğer adres bizeyse ben bunu şiddetle reddederim.

Böyle bir şey yok. İzmir’e gitsin Ekrem Bey, orada benim neler yaptığımı görsün. İzmir’in toplu taşıması İZBAN’ı biz belediyeyle beraber yaptık. Orada CHP belediyesi var. İzmir’in çevreyolunu yaptık. Konak Tüneli’ni yaptık, Adnan Menderes Havalimanı’nı yaptık” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, CHP İl Başkanı Yücel’in çıkışına Twitter’dan yanıt vedi. Hızal, Yıldırım’ın İzmir’le paylaştığı verinin ‘kanalizasyon ve yağmur suyu ayrıştırma’ oranı olduğunu ancak Yücel’in bu veriyi ‘su arıtma oranı’ olarak yansıttığını ifade etti..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com