Ana sayfa » Yerel » KEŞKEK GELENEĞİ ALİAĞA’DA YAŞATILIYOR..

KEŞKEK GELENEĞİ ALİAĞA’DA YAŞATILIYOR..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

İzmir’in Aliağa ilçesine bağlı Uzunhasanlar Mahallesi ile Güzelhisar Mahallesi’nde köy hayrı gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu köy hayırlarında Osmanlı mutfağından günümüze uzanan yüz yıllık keşkek geleneği de yaşatıldı.

Uzunhasanlar Mahallesi Tisna Park’ta bu yıl 5’incisi düzenlenen hayır yemeğine; Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, çevre mahallelerden gelen ziyaretçiler ile Uzunhasanlar Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlar katıldı.

GÜZELHİSAR’DA GELENEKSEL KEŞKEK ŞENLİĞİ..

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Uzunhasanlar Mahallesi’ndeki köy hayrının ardından Güzelhisar Mahallesi Muhtarlığı ile Güzelhisar Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği keşkek şenliğine katıldı.

Güzelhisar Mahallesi’nde yoğun ilgi ile karşılanan Başkan Acar, vatandaşların fotoğraf isteklerini de geri çevirmedi. Çevre mahallelerden de katılımın yüksek olduğu etkinlikte dağıtılmak üzere iki bin kişilik keşkek hazırlandı. Keşkek ’in yanı sıra vatandaşlara tavuklu pilav, helva ve ayran ikramı da yapıldı.

ACAR KEŞKEK KARDI..

Etkinlik alanlarını ziyaret eden Başkan Acar, mahalle halkı tarafından ilgiyle karşılandı. Vatandaşlarla selamlaşarak sohbet eden Acar, keşkek kazanının başına geçti. Kepçeyi eline alan Başkan Acar, mahallelilerle birlikte keşkek kardı..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com