Ana sayfa » Güncel » ASGARİ ÜCRETE YAPILACAK 4 BİN LİRALIK ZAMMIN TARİHİ BELLİ OLDU…

ASGARİ ÜCRETE YAPILACAK 4 BİN LİRALIK ZAMMIN TARİHİ BELLİ OLDU…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Son olarak 2023 yılının Aralık ayında asgari ücret yüzde 49 artırılarak 17 bin 2 liraya yükseltilmişti. Temmuz ayında ara zam yapılacağı konuşulurken, iktidardan yapılan açıklamalarda yüzde 49’luk artışın, asgari ücrete yılda bir kez zam geleceği göz önüne alınarak karar verildiği aktarıldı.

Aralık ayından bu yana alım gücünün ciddi oranda düşmesi, asgari ücrete ara zam yapılacağı iddialarını doğurdu.

Temmuz ayında yapılacağı konuşulan ara zam ülke gündemini meşgul etmeye devam ederken, hükümetten bu yönde beklentiler artmaya devam ediyor. SGK Başuzmanı İsa Karakaş, 2024 asgari ücret ara zam söylentilerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Karakaş, asgari ücrete ara zammın temmuzda değil eylül ayında gelebileceğini söyledi. Deneyimli uzman eylül ayında asgari ücrete 4 bin TL zam beklediğini belirtti.

Asgari ücrette yapılacak olan zammın, çalışanların yaşam standartlarını iyileştireceğine vurgu yapan İsa Karakaş, 4.000 TL’lik zam beklentisi ile milyonlarca çalışanı ilgilendiren sevindirici bir haber verdi.

Kamu çalışanlarının temmuz ayında zam alacağını belirten uzman, asgari ücretlilere eylül ayında bir zam yapılabileceğini söyledi.

Karakaş, yapılacak zammın, asgari ücretle geçinen vatandaşların hayat pahalılığı için önemli bir destek olacağını belirtirken, geçim sıkıntısı yaşayan asgari ücretlilerin, gıda, kira ve diğer temel ihtiyaçlardaki fiyat artışlarından olumsuz etkilendiğine dikkat çekti. Zor durumda olan asgari ücretliler için yapılaması planlanan zammın, ekonomik anlamda büyük bir rahatlama sağlayacağının altını çizdi…

Yeniçağ

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com