Ana sayfa » Güncel » YENİ ZAM ŞAMPİYONU HAVUÇ!, 1 KİLO HAVUÇ 50 LİRA…

YENİ ZAM ŞAMPİYONU HAVUÇ!, 1 KİLO HAVUÇ 50 LİRA…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Türkiye’de hayat pahalılığı gün geçtikçe artıyor. Vatandaşlar temel gıdalara bile erişemeyecek hale geldi. Meyve ve sebzelerin fiyatı her hafta yükseliyor. Fiyatlardan şikâyetçi olanlar, daha ucuz olduğunu düşündüğü pazarlara gidiyor ancak fiyatlar orada da farklı değil. Cumhuriyet Gazetesi’nden Rengin Temoçin’in haberine göre, İstanbul Beşiktaş’taki semt pazarında havucun kilosu 50 liraya satılıyor.

‘ÇOK PAHALI ALAMIYORUZ’
Havucun 50 lira olmasına tepki gösterenlerin, pazarda sık sık pazarcılara fiyatların neden arttığı konusunda şikâyet ettikleri görüldü. Araksi Çalımlı, “Çok pahalı alamıyoruz. Ucuz olduğu zamanları kovalıyoruz. Bu sene pek havuç almadım pahalı diye. 1-2 kere aldım ancak onu da çok az” dedi.

Sultan Gültem ise “Havuç çok pahalı bu yüzden alamıyoruz. Ne düşünelim artık? Her ay fiyatlar artıyor. Kredi kartı kullanıp duruyoruz. Nasıl alacağız ki?” diyerek tepki gösterdi.

25 yıldır pazarcılık yapan Kemal Yıldırım da havucun 50 lira olmasına ilişkin, “50 lira yani ne düşünebiliriz ki? Sözün bittiği yer. 50 lira havuç, bildiğiniz havuç. 10 lira, 20 liraydı en fazla. Bir anda 50 lira oldu. Ancak neden? Halde şu an havucun kilosu 35 lira. Masraflarla beraber 40 lirayı geçiyor. Biz de ondan dolayı 50 liraya satıyoruz” dedi.

Yıldırım sözlerini şu şekilde noktaladı:
“25 yıllık pazarcıyım ilk defa bu kadar arttığını görüyorum. Vatandaş 1 kilo almıyor ama 2-3 tane alıyorlar. Az alıyor.”

Bazı pazarcılar ise, havuç fiyatlarının artmasının sebeplerini mevsimsel olduğunu öne sürdü…

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com