Ana sayfa » Güncel » OKTAY: “CAN KAYBI, 24.617’YE YÜKSELDİ…”

OKTAY: “CAN KAYBI, 24.617’YE YÜKSELDİ…”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, dün saat 23.55’te yaptığı açıklamada; “Sayı artmaya devam ediyor, 24 bin 617. Hayatını kaybeden kardeşlerimizin defin işlemleri de kimlik tespit, adli süreç boyutları da tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

Kahramanmaraş meydana gelen depremden Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Malatya, Osmaniye, Hatay ve Kilis de etkilendi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bu gece AFAD Başkanlığı’nda açıklama yaptı. Oktay, dün 23.55’te yaptığı açıklamada şunları söyledi:

HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 24 BİN 617…

“32 bin 071 isimsiz kahraman, arma ve kurtarma ekiplerimiz tüm güçleri ile devam ediyorlar. Hepsinin yanında gerekli iş makinaları, yanında malzemeleri, arama ve kurtarmada son derecede önemli olan K9 arama ve kurtarma köpekleri ile birlikte tüm gücümüzle kullanılıyor. Bununla birlikte üzücü haberler de devam ediyor ne yazık ki… Bu üzücü haberlerden bir de hayatını kaybeden kardeşlerimiz. Burada sayı artmaya devam ediyor, 24 bin 617.

Hayatını kaybeden kardeşlerimizin defin işlemleri de kimlik tespit, adli süreç boyutları da tüm hızıyla devam ediyor. Aile Bakanlığımız başta olmak üzere, ilgili kurumlarda çalışan sosyal çalışmacılarımız, psikologlarımız ve Diyanet İşleri Başkanlığı’ndaki tüm eğitimli ilgili rehber arkadaşlarımız sosyal, psikolojik ve manevi rehberlik yapmaya devam ediyorlar.

Deniz araçlarını da kullanmaya devam ediyoruz, burada da bugün baktığımızda 26 gemi, 70 uçak ve 114 helikopterimiz şu anda bizim kullandığımız filolar. 45 İHA ve 9 drone ile tüm çalışmalar devam ediyor. Bir an önce acıları sarmak, yaraları sarmak için sonuna kadar çalışmaya devam edeceğiz.

Enkaz kaldırma çalışmalarında bir adli boyutu var. Enkaz kaldırılmadan önce gerekli incelemelerin yapılması sonraki adli süreçle ilgili gerekli. Dolayısıyla savcılarımızın yıkım olan bölgede gerekli çalışmayı yapacaklardır…

Kaynak-Anka

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com