Ana sayfa » Güncel » TALİBAN DÖNEMİ ÖNCESİ MİLLETVEKİLİ VE KORUMASI EVDE VURULARAK ÖLDÜRÜLDÜ!…

TALİBAN DÖNEMİ ÖNCESİ MİLLETVEKİLİ VE KORUMASI EVDE VURULARAK ÖLDÜRÜLDÜ!…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Nabizada, Afganistan’ın tamamı Taliban’a düştükten sonra Kabil’de kalan birkaç kadın milletvekilinden biriydi. Taliban’ın yönetimini ele geçirmesinden bu yana ilk kez eski yönetimden bir milletvekili Kabil’de öldürüldü.

Bölgedeki polis komiseri Molvi Hamidullah Khalid, Mursal Nabizada ve korumasının cumartesi günü saat sabah 3’te aynı odada vurulduğunu; kardeşi ve ikinci bir korumanın ise yaralandığını belirtti. Polise göre üçüncü bir koruma, evdeki para ve mücevheratı alarak kaçtı.

Nabizada’nın ofis olarak kullandığı evinin birinci katında ölü bulunduğu belirtildi. Khalid, cinayetlerle ilgili soruşturma başlatılırken saldırının arkasındaki olası nedenler hakkında bilgi vermedi.

Afganistan’ın eski Batı destekli yönetiminin yetkili isimlerinden Abdullah Abdullah, Nabizada’nın ölümünün kendisini üzdüğünü ve saldırganların cezalandırılacağını umduğunu söyledi.

Nabizada, 2019’da Kabil’i temsil etmek üzere seçilmiş ve Taliban 2021’in Ağustos’unda iktidarı eline alana kadar görevde kalmıştı…

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com