Ana sayfa » Siyaset » ÖZEL: “SOYLU’NUN TROL ORDUSUNUN BAŞINDAKİ İSİM EMİN ŞEN…”

ÖZEL: “SOYLU’NUN TROL ORDUSUNUN BAŞINDAKİ İSİM EMİN ŞEN…”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili açıklayacağını duyurduğu dosya hakkında TBMM’de basın toplantısı gerçekleştirdi.

Özel dün yaptığı açıklamada, “Ama Süleyman Soylu sen yarını bekle. Yarın burada bir dosya açıklanacak, bir büyük dosya… Yarın burada Süleyman Soylu’nun cevap vermesi gereken, cevabından kaçamayacağı, yine kimyasının bozulacağı bir dosya hazırlanacak” demişti.

Özgür Özel, Süleyman Soylu’nun ‘troll ordusu’nun başında olduğunu söylediği Emin Şen’in ticari ilişkileri hakkında bilgileri paylaştı.

Emin Şen’in kullanıcı adını açıklayan Özel, “‘Eminimsi’nin cep telefonunda kaç tane hesap var bilinmez ama Jandarma Genel Müdürlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün tweetlerini aynı telefondan atacak yetki var. Troll ordusunun komutanı biz Soylu’yu eleştirdiğimizde şanlı jandarmayı kalkan ediyor” ifadelerini kullandı.

CHP’li Özgür Özel canlı yayında açıklamalarda bulunurken İçişleri Bakanlığı’ndan bir açıklama geldi. İçişleri Bakanlığı, “CHP milletvekili Özgür Özel’in ismini zikrettiği Emin Şen; devlet memuru olmayıp, bakan müşaviri görevi de bulunmamaktadır” dedi. Ancak resmi kurumların paylaşımlarında aksinin yer aldığı görüldü.

Özel’in açıklamalarının satır başları şöyle oldu:

“FETÖ’DEN İLK SİVİL İHRAÇ”

Biliyorsunuz yaptığımız siyasette korkmak yok. Birazdan korku atmosferinin nasıl yönetildiğini göreceksiniz. Kanıtlarıyla anlatacağım. Bugüne kadar hep sorular sorduk Soylu’ya. Bugün soru sormayacağız. Verebileceği cevap da yok. Nasıl bir ‘suç işleri’ bakanı ile karşı karşıyayız.

Gaziosmanpaşa’da başladığı siyasi hayatına DP Genel Başkanı olarak devam edip merkez sağın prensi olarak gösterildi. DP’nin genel idare kurulunun “hayır” oyu vereceklerini ilan etmesine rağmen 12 eylül 2010 referandumunda evete çalışmaya başladı. FETÖ finansmanını sağladı. Fethullah Gülen’i ziyarete gittin mi diye sorduğumuzda yanıt vermedi. Kendisi FETÖ terör örgütünden dolayı ilk sivil, siyasi ihraç. Şimdi o ihraç süreci ve devamını konuşacağız. 2012’de AKP genel başkan yardımcısı oldu. Ağustos’ta İçişleri Bakanı oldu.

İsmail çataklı buna önce bir saldırarak sonra kabullenerek sonra da çorap söküğünü biz çektikçe sökülerek cevap verdi. Bir yere kadar geldik. O sırada Süleyman Soylu’nun krizi yönetim biçimi zaten kardeşiyle altı çıkarma hesabı 15 Temmuz’dan kaç yıl geçti 7 belki 8 yıl geçti görüşmüyorlar. Ertesi yıl Çataklı, kardeşinin yılbaşı için geldiğini ifade verdiğini söylüyor.

Nasıl girdi, Türkiye’de mi Paris’te mi bu sorulara cevap vermediler. Ama kamuoyu hala Çataklı’dan FETÖ’nün frankafon imamına ne olduğu sorusunu bekliyor.

“İÇİŞLERİ BAKANI OLDUĞUNDAN BERİ TROL ORDUSU OLDUĞUNU BİLİYORUZ”

Süleyman Soylu İçişleri Bakanı olduğundan beri bir trol ordusu olduğunu biliyoruz. Süleyman Soylu’nun trol ordularının muhaliflere neler yaptığını biliyoruz da bir isimle başlayacağım. Adı Emin Şen. 4 Ekim 2016 tarihinden itibaren bakan danışmanıdır. Sosyal medyada ismi ’eminimsi’dir. Kendisi ’eminimsi’ olduğunu kabul etmiştir. Süleyman Soylu’nun il il dolaşıp trollük dersleri verdirdiği kişidir AK Parti’d teşkilatlardan sorumlu başkan yardımcısı iken.

“SOSYAL MEDYADAN TESPİT EDEBİLİRSİNİZ”

Geriye gidildiğinde Süleyman Soylu’nun her ilçede gençlik kolları düzeyinde sosyal medya eğitimi adı altında trollük eğitimi verildiğini tespit edebilirsiniz sosyal medyadan.

Biz ne zamandır birlikteler dediğimizde sosyal medyadan o zamanlar FETÖ ile irtibatını koparmadığında bu fotoğraf üzerinden atışmışlar. Ama biz kendisini Trabzon’un milletvekilleriyle birlikte 2013 başında muhtemelen Trabzon’da bir değerlendirme toplantısında görüyoruz. 2020’de birlikteler, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tanıtım filminde bile gözüküyor. Eminimsi mouse tutuyor sunum izliyorlar. Kültür Turizm Bakanlığı ile birlikte yapmış oldukları bir kamu spotunun çekimiyle birlikte yeşil ekran önündeler.

EMİN ŞEN’İN BAĞLANTISININ OLDUĞU ŞİRKETLER

Devlet memurları gibi bakanların müşavirleri de şirket kurma yasaklarına ve şirket yöneticiliği yasağına tabiidir. Emin Şen’e ait Native Teknoloji var. Bu şirkette Erkan Gül, Burak Gül ve Erkan Şen var. Bir şirket daha var ki 2010 yılında Emin Şen tarafından kurulmuş ve hep hissedarı hep yöneticisi. 12 yıldır bu suçu işliyor. 12 yıldır ortakları var. 2010’da referandumda ortakları Hasan Parlak, Neslihan Eroğur ve Müptecel Kılıç. Bir bakan müşavirinin şirketinin olduğunu, o şirketinin eski ortaklarının FETÖ’nün sosyal medya harekatı Genç Sivillerin olduğunu, ortakların gittiğini ama kendisinin kaldığını gördük.

FETÖ’CÜ ŞİRKET ORTAKLARI…

Ama sonra bir şey olmuş ayrılmışlar. Ne olmuş? Bahsettiğim isimler FETÖ’cü Turgay Oğur, darbeden sonra eşiyle birlikte Güney Afrika’ya kaçmış ve orada yaşıyor. Diğer ortak Fethullah Gülen’i okuduğu şiirle ağlatan Fethullah Gülen’in alnından öptüğü Mücteba Kılıç Ve Mübteca Kılıç’a 2018 yılında Hamza Dağ ve Recep Tayyip Erdoğan imzalı AK Parti Siyaset Akademisi Başarı Sertifikası vermeyi de ihmal etmemişler. Beyefendi hapis yatmış sonra sertifikalandırılmış.

Bu arkadaşların ortak özellikleri FETÖ’nün sosyal medya ve gençlik kampanyalarını yöneten genç siviller hareketinin yöneticileri, derneğinin yöneticileri. Yani şu ana kadar neyi gördük bir bakan müşavirinin şirketinin olduğunu o şirketteki eski ortaklarının genç siviller olduğunu, 2010 referandumunu yönetenler olduğunu gördük. O şirketlerden biri SM360. O şirketin kendi sitesinde referansları var. Yani bunlar bizim müşterimiz ya da müşterimizdi diyorlar. Kimler?

EMİN ŞEN’İN BAĞLANTILI OLDUĞU ŞİRKETLERİN BAKANLIKLAR İLE TİCARİ İLİŞKİLERİ…

TÜBİTAK, eski Antalya Belediye Başkanı, uluslararası göç bilimleri yarışması, Erdoğan gönüllüleri, damadın TEKNOFEST’i, Süleymen Soylu’nun kendisi, Fatma Şahin, Süleyman Bey zamanında işlerini yaptığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Süleyman Bey zamanında işlerini yaptığı polis teşkilatı ve jandarma.

Şimdi bu şirket ya da ortak olduğu Native kamu ile iş yapmış mıdır? Buzdağının görünen tarafında neler var? Tarihler 2018-2019-2020 iş alınan yerler: Vatandaşlık Hizmet Yönetim Portalı alımı yani İçişleri Bakanlığı’nın belediyelere yap dediği işler için AK Parti belediyeler; anket uygulaması, veri işleme, şöyle bir bakınca 4018 bin dolar çıkıyor. Native küçük bir şirket. İçişleri Bakanlığı yazı yazıyor Native yetişiyor 4108 bin doları alıyor. Native 2020 yılında İçişleri Bakanlığı’nda kod analizi, işlemn dairesinde sızma testleri, güvenlik hizmet alımı hemen bir 80 bin dolar.

118 bin dolarlık Emin Şen’in kardeşine ait SPARK’ın aynı adresteler. Yaptığı işler hepsi Süleyman Soylu ile ilgili işler. 644 bin dolarlık 2016 SM360 sosyal medya organizasyon iş. Süleyman Soylu Çalışma Bakanı ise SGK’da, Antalya Büyükşehir Belediyesi var arada. Süleyman Soylu nerede ise Native’in ve Emin Şen’in şirketlerinin Türkiye’de herhangi bir yerde ihalesine bakın dönem olarak Soylu’nun bakanlığı ya da bakanlığın talimatıyla belediyelerin yaptığı işleri aldığını göreceksiniz.

Buz dağının küçük kısmında 23 milyon TL’lik bu şirkete verilmiş ihale gördük. Doğrudan hizmet alımı denen belli bir limitin altında zaten bunu SM360 yapsın deyip yapıyor. Süleyman Soylu son 2-3 yıldır açıklamadığı doğrudan hizmet alımı kaç para açıklarsa biraz daha görmüş oluruz.

“EBABİL HAREKATI”

Bu arkadaşlar ne iş yapıyorlar? Sosyal medya yönetimi yapıyorlar, parayı buradan buluyorlar. Bu paraları dağıtıyorlar. Dağıttıkları ne işler yapıyor? Ebabil Harekatı Telegram kanalı: 25 tane yöneticinin kendi içlerinde verdikleri kararı göreceksiniz. biz Lut kavmiyiz, Ebabil kuşları perişan edecek ya…

Sayın Davutoğlu çıkmış bir televizyon kanalına. Ebabil Harekatı’nın 8 bin tane trolü itibar suikastıne başlıyor. Ekrem İmamoğlu için hazırlanıyorlar. Yalanı buluyorlar, 8 bin trole talimat veriyorlar. Ebabillerden biri de Alpay Özalan.

Süleyman Soylu’ya görsel hazırlamışlar. Soylu bunu paylaşmış ardından 25 tane bunlar Ebabil başı. Kurmay trol. Onlar bu paylaşımları 8 bin trole Ebabil harekatına yolluyorlar. “Bu konu çok başka kardeşlerim olabildiğince destek verelim. CHP’li belediyeler dağda geberen teröristlerin ailelerini belediyelerde değer aileleri olarak işe alıyorlar” İBB Kandil Kadrosu hesabından yayıyorlar. Cengiz Dönegel bir İBB çalışanının yakını üzerinden terör iltisakı kurulmuş bunu paylaşıyor. Canan Kaftancıoğlu’nun hesabı kapatılmış Ebabil Harekatı şöyle yazıyor: Ebabiller tarafından sonlandırıldı. Helal olsun her birinize. Profile girip şikayet edelim nefes alamasın.

“T24 bunu haberleştirmiş. Küçük balıkların sayısı azaldıkça büyük balıklar görünür olur. Sağolsun T24 Ebabilleri manşete taşıma nezaketini göstermiş. Ebabiller hiçbir iyiliği karşılıksız bırakmaz bu twettin yorum kısmına Ebabilleri uçuralım bizi iyi tanısınlar” diyerek hakaret sıralanıyor.

Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun Hacer Foggo ile birlikte, AK Parti’nin uyuşturucu ile mücadelede baronların Türkiye’de çatışır hale geldiği, sokakların torbacı dolu olduğu ve AK Parti siyasetinin sorumluluğunun hatırlatan videoyu biliyorsunuz. Buna bir cevabı AK Parti verir, eleştirilen Soylu verir…

Cevap nereden verilmiş? Jandarma Genel Komutanlığı ve Türk Polis Teşkilatı… Font, noktalamalar… Aynı iPhone’dan atılmış. ‘Eminimsi’nin cep telefonunda kaç tane hesap var bilinmez ama Jandarma Genel Müdürlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün tweetlerini aynı telefondan atacak yetki var. Troll ordusunun komutanı biz Soylu’yu eleştirdiğimizde şanlı jandarmayı kalkan ediyor. ‘Eminimsi’nin arka cebinde geziyor bu hesaplar… Hacklense ne olur?

Bunların AK Parti’yi savunduğu durum AK Parti’nin Süleyman Soylu’yu savunduğu durumdur. Bunlar için ben Lut Kavmi isem Berat Albayrak da o kavimdendir. Bunlar Süleyman Soylu’nun troll ordusudur. Maaşını kendisi değil bakanlıkların bağlı kuruluşları ve birkaç tane belediye vermektedir.

CHP’Lİ ÖZGÜR ÖZEL’DEN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NA YANIT…

İçişleri Bakanlığı’nın sayfasında göreve başladığı tarih yazıyor. 2020 yılına kadar… Hala sitesinde var. İçişleri Bakanlığı’nın müşaviri! Şimdi Soylu mümkün olduğu kadar geriye dönük istifa dilekçesi çıkartır. Diyelim istifa etti, internet sitemizi güncellemedik diyecekler. Kendisi de bakan müşaviri olduğunu yazmış, öyle çalışmış. Bakan müşaviri unvanını verip, resmen müşavir maaşı ödemek yerine başka bir çözüm buldularsa, bu sadece muazzaya işaret eder. Kendisi resmi sitede bakan müşaviri ve çok fazlasını yapıyor. Şu an siteden gösteriyorum size! Hala bakan müşaviri!

TELEGRAM KANALLARINA NASIL ULAŞILDI?…

Açık grubun 8 bin üyesi var. 25 üyeli tasarımın yapıldığı gruplar kapalı. Süleyman Soylu, ‘Bir vatansever ulaştırırsa…’ diyordu ya. Bir vatansever ulaştırıyordur belki. Bir vatansever çıktı, seni rezil etti seni işte. Allah insana şahdamarı kadar yakın ya… Biz de Süleyman Soylu’ya çatlayan ar damarı kadar yakınız.

Her türlü tehdide karşı bütün ülkenin vatandaşları koruma kullanmıyorsa Özgür Özel’in koruma kullanmasına gerek yok…

Gerçek Gündem

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com