Ana sayfa » Siyaset » “BİR ÇOK KİŞİ BU SEÇİM BİZİM AÇIMIZDAN SON SEÇİM OLABİLİR DÜŞÜNCESİNDE…”

“BİR ÇOK KİŞİ BU SEÇİM BİZİM AÇIMIZDAN SON SEÇİM OLABİLİR DÜŞÜNCESİNDE…”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Türkiye yaklaşık 5 ay sonra yapılması planlanan seçimlerde hem Cumhurbaşkanlığı için hem de Meclis seçimi için sandık başına gidecek. Seçimlerde en önemli yarış yeni sistemde yürütme organı olan cumhurbaşkanlığı için gerçekleşecek ama milletvekili seçiminde de büyük rekabet yaşanması bekleniyor.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre AKP’li bir yetkili, “Birçok teşkilat mensubu ve bürokrat bu seçim bizim açımızdan son seçim olabilir düşüncesinde. Bu nedenle rekor bir başvuru olabilir” diyor.

Muhalefet cephesinde de bu seçim için kazanma duygusu çok yüksek ve teşkilatlardan bürokrasiye yüzlerce kişi milletvekili olma hayali kuruyor. Bu taleplere daha önce milletvekili olmuş çok sayıda siyasetçi de eklenmiş durumda.

Siyasi partilerin son dönem Meclis grup toplantıları bu talebin yoğunluğunu görmek açısından bir turnusol kağıdı. İktidardan muhalefete tüm partilerin grup toplantıları kalabalığında izleyici olarak gelen partililerin yanı sıra milletvekili olmak için nabız yoklayanların etkisi de çok yüksek..

Gerçek Gündem

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com