Ana sayfa » Güncel » SAHTE DOKTOR AYŞE ÖZKİRAZ HAKKINDA DÜZENLENEN İDDİANAME KABUL EDİLDİ…

SAHTE DOKTOR AYŞE ÖZKİRAZ HAKKINDA DÜZENLENEN İDDİANAME KABUL EDİLDİ…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Tekirdağ’da, “sahte doktor” soruşturmasında tutuklanan Ayşe Özkiraz hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığınca Özkiraz hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Özkiraz’ın, “Resmi ve özel belgede sahtecilik” ile yetkisiz hekimlik suçlarını düzenleyen “1219 sayılı Kanun’a muhalefet” suçlarından yargılanmasının talep edildiği iddianame, Çerkezköy Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Özkiraz için “1219 sayılı Kanun’a muhalefet” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar, “özel belgede sahtecilik” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar, “resmi belgede sahtecilik” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis talep edildi.

Çerkezköy Devlet Hastanesi yetkilileri, hastanede uzman bir doktorun yanında yaklaşık 4 aydır gözlemci asistan olarak bulunan Ayşe Özkiraz hakkında suç duyurusunda bulunmuş, yapılan araştırmada diplomalarının sahte olduğu anlaşılan ve polis ekiplerince gözaltına alınan şüpheli, çıkarıldığı hakimlikçe 25 Kasım’da tutuklanmıştı.

Sağlık Bakanlığı, olayla ilgili soruşturma başlatmış ve müfettiş atamıştı. Çocuk cerrahisi uzmanına aylıktan kesme cezası verilmiş ve il içinde başka bir hastanede görevlendirilmişti. Ameliyathane sorumlu doktoruna kınama cezası verilirken hastane başhekiminin yönetici sözleşmesinin feshedilmişti…

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com