Ana sayfa » Siyaset » “BEN CHP’LİYİM, HER CHP’LİNİN ADAYI LİDERİ KILIÇDAROĞLU’DUR…”

“BEN CHP’LİYİM, HER CHP’LİNİN ADAYI LİDERİ KILIÇDAROĞLU’DUR…”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haliç Tersanesi’nin 567. yılında gerçekleştirilen törende yaptığı açıklamanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İmamoğlu’na “Oyuna girecek oyunculardan bir tanesiyim” açıklaması hatırlatıldı. Ekrem İmamoğlu hatırlatmanın ardından basın mensubunun kendisinin adaylığı hakkında tartışmaları ve adayını sorması üzerine; “Tek başına bir oyun izlemeye alıştığınız için… Takım oyunundan uzaklaştınız. Hiç anlamıyorsunuz takım oyunundan. Yıllardır millet tek kişilik oyun görüyor. Unuttuğu için takım oyununu kavrayamıyor. Takım oyununa girecek kişilerden birisiyim. Beni daha evde sahaya giderken yolda sakatlamaya çalışıyorlar” diye konuştu.

“HER CHP’LİNİN ADAYI LİDERİ KILIÇDAROĞLU’DUR”

Ekrem İmamoğlu yaptığı açıklamada, “Ben CHP’liyim, her CHP’linin, her CHP’linin ailesinin adayı lideri olan Genel Başkan Sayın Kılıçdaroğlu’dur” ifadelerini kullandı.

“BU SÜREÇ SELAHATTİN DEMİRTAŞ’I DA ÇOLUĞUNA ÇOCUĞUNA KAVUŞTURACAK”

Ekrem İmamoğlu, halen cezaevinde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın cumhurbaşkanı adaylığı tartışmaları hakkında yaptığı “İsimler üzerinden tartışma yürütmek, amaçtan sapmaktır” açıklaması hakkında şu sözleri söyledi:

Kendilerine (Selahattin Demirtaş’a) geçmiş olsun diyorum. İnşallah bu süreç onu da çoluğuna çocuğuna, ailesine kavuşturacak. Hukuksuz yargılanıp içeride yatan benim kardeşim Tayfun’u da Can’ı da evlerine ailelerine kavuşturacak. Bu seçim mücadelesi kişisel mücadele alanı değil.

Bu seçimi milletimiz için, 85 milyon için kazanacağız. Bana o hukuksuz kararı veren hakimin, savcının çocuklarının mağdur olmamaları için kazanacağız. Çok güzel söylemiş Sayın Demirtaş. Diline sağlık…

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com