Ana sayfa » Güncel » İMAMOĞLU AFİŞİ ASAN, CHP’Lİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI GÖZALTINA ALINDI…

İMAMOĞLU AFİŞİ ASAN, CHP’Lİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI GÖZALTINA ALINDI…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Hakkında 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak kararı verilen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek mesajları gelmeye devam ediyor.

Kocaeli Barış Gazetesi’nden Merve Dişli’nin haberine göre, Derince’de bulunan Çenesuyu Köprüsü’ne İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu’nun “Asla yalnız yürümeyeceksiniz” afişini asan CHP Derince İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ali Demir, kabahatler kanununu ihlal ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

“BU KORKU DÜZENİNİ YIKACAĞIZ!”

CHP Derince Gençlik Örgütü, başkan Ali Demir’in gözaltına alınmasıyla ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

*Başkanımız Ali Demir ve Yönetiminin Ekrem İmamoğlu’na destek için yaptığı pankart çalışması sonucu emniyetin olay yerine gelmesi ve pankartı indirip İlçe Gençlik Kolu başkanımız Ali Demir’i ifadesini almak üzere Yenikent Polis Karakoluna götürmesi içinde bulunduğumuz durumu çok açık göstermektedir.

*Asılan bir pankarta dahi tahammülü olmayan bu korku düzenini yıkacağız! Unutulmamalıdır ki, gençlik hiç aldanmadı. Hiç boyun eğmedi!

*Meydanlarda izimiz, kürsüde sesimiz, gelecekte izimiz olacak!

NE OLMUŞTU?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, YSK üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada karar açıklandı. İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi, siyasi yasak getiren 53. madde uygulandı. Karar İstinaf Mahkemesi ve Yargıtay’da kesinleşirse İmamoğlu’nun belediye başkanlığı düşecek, hiçbir seçimde aday olamayacak.

AKP’Lİ İSİMLERLE FOTOĞRAFLARI ÇIKMIŞTI…

Davaya bakan hâkim ve savcının, AKP’li isimlerle fotoğrafları ortaya çıkmıştı.

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan’ın paylaştığı fotoğraflarda, hâkim Mehdi Komşul’un AKP Sancaktepe İl Yöneticisi ile birlikte poz verdiği görülmüştü.

Söz konusu habere daha sonra erişim engeli getirilmişti…

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com