Ana sayfa » Güncel » SOYER: “ÖRNEK UYGULAMALAR GELİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ…

SOYER: “ÖRNEK UYGULAMALAR GELİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ‘Kadın Dostu Kent’ vizyonuyla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimlerine bir genelge gönderdi.

Genelgede “Kadın Dostu bir kent olan İzmir’e yakışır örnek uygulamalar geliştirmeye devam edeceğiz. Belediyemiz, bağlı kurumlarımız ve şirketlerimiz tarafından düzenlenen ve desteklenen tüm toplantı, panel ve konferanslarda uzman katılımcı ve konuşmacıların seçiminde toplumsal cinsiyet dengesini sağlamak üzere azami özen ve kararlılığın gösterilmesi; bu dengenin gözetilmediği etkinliklere destek verilmemesi konusunda gereğini rica ederim” ifadeleri kullanıldı.

‘ÖRNEK UYGULAMALAR GELİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ…’

Gönderilen yazının tamamı şu şekilde:

“Türkiye’de kadınların seçme ve seçilme haklarını elde etmelerinin üzerinden 88 yıl geçmesine rağmen, ülkemizin mecliste kadın temsili oranı açısından dünya ülkeleri arasında 130. sırada olması, bu temsiliyet mücadelesinde daha alınacak çok yol olduğunu gösteriyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak, tüm varlığımız ve gücümüzle bu mücadelenin yanında yer almaktan gurur duyuyoruz. Bu mücadelenin bir parçası olarak, kurum olarak verdiğimiz her kararda toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin süregelmesine neden olan yerleşik davranış kalıplarını aşmaya ve Kadın Dostu bir kent olan İzmir’e yakışır örnek uygulamalar geliştirmeye devam edeceğiz.

Bu anlayış çerçevesinde, Belediyemiz, bağlı kurumlarımız ve şirketlerimiz tarafından düzenlenen ve desteklenen tüm toplantı, panel ve konferanslarda uzman katılımcı ve konuşmacıların seçiminde toplumsal cinsiyet dengesini sağlamak üzere azami özen ve kararlılığın gösterilmesi; bu dengenin gözetilmediği etkinliklere destek verilmemesi konusunda gereğini rica ederim.”

GENELGEYİ GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com