Ana sayfa » Güncel » ERDOĞAN’DAN, KPSS HAMLESİ, DDK DEVREYE GİRİYOR, ARINCI: “PROBLEMLİ DURUM VAR” DİYOR…

ERDOĞAN’DAN, KPSS HAMLESİ, DDK DEVREYE GİRİYOR, ARINCI: “PROBLEMLİ DURUM VAR” DİYOR…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) geçtiğimiz pazar günü iki oturumda gerçekleştirilmiş, sınavın ardından sosyal medya kullanıcıları, öğrenciler ve sendikacılar soruların daha önce özel bir kurumun YouTube sayfasından paylaşıldığını, hatta WhatsApp gruplarından dağıtıldığını iddia etmişti.

ERDOĞAN’DAN HAMLE…

Söz konusu iddialara yönelik hem yayınevi hem de ÖSYM açıklama yaparken; AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan da hamle geldi.

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, ”Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili Devlet Denetleme Kuruluna inceleme talimatı vermiştir. İnceleme en kısa sürede neticelenecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır. Saygıyla duyurulur” denildi.

”ASLA MÜSAADE ETMEYİZ…”

Erdoğan ise konuya ilişkin sosyal medya hesabından “Devlet Denetleme Kurulumuzun 2022 KPSS ile ilgili yapacağı inceleme sonucunda elde edilen veriler titizlikle değerlendirilecek, gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır. Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz” açıklamasında bulundu.

”PROBLEMLİ DURUM VAR…”

Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı, Adem Metan’a yaptığı açıklamada, “KPSS konusunda ilk izlenimlerde problemli durumun varlığını gördük. Kamuoyunu aydınlatmak için hızlıca soruşturmayı tamamlayacağız.” ifadelerini kullandı…

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com