Ana sayfa » Güncel » AYDIN’DA KPSS YAPILDIĞI SAAT’TE, AFGAN’LARDAN TALİBAN BAYRAKLI MÜZİK VE KORNA SESLİ KONVOY İDDİASI…

AYDIN’DA KPSS YAPILDIĞI SAAT’TE, AFGAN’LARDAN TALİBAN BAYRAKLI MÜZİK VE KORNA SESLİ KONVOY İDDİASI…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Aydın’da dün Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (KPSS) yapıldığı saatlerde, müzik ve korna sesleriyle araç konvoyu yapan grup tepki çekti.

‘İhbaret_Aydın’ isimli Instagram hesabı tarafından paylaşılan görüntülerde, konvoyda ‘Tevhid bayraklarının’ sallanması dikkat çekti.

Görüntüyü çeken sosyal medya kullanıcısı, “Eski Tellidede Karakolu yolu üzerinde çektim bu görüntüyü, saat 11:45 sıraları idi. İnsanlar yıllarını vermiş, hazırlanmış sınava girdiler bugün (KPSS). Bu arkadaşlarda son ses müzik, bangır bangır korna çalarak, ellerindeki bez parçalarını sallaya sallaya konvoy yapıyordu. İnsanlık olarak ne ara bu hale geldik yahu?” diye yazdı.

Sosyal medyada, “Afganlar, Taliban bayraklı konvoy yapıyor” mesajları paylaşıldı.

EMNİYET’TEN AÇIKLAMA…

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü, tartışma yaratan görüntülere ilişkin açıklamada bulundu.

Emniyet’in açıklamasında, “31 Temmuz 2022 günü saat 12.30 sıralarında sosyal medya üzerinden paylaşımı yapılan ilimiz sınırları içerisindeki bir düğün konvoyuna ait görüntüler ile alakalı gerekli araştırma ve inceleme çalışmaları başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri yer aldı…

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com