Ana sayfa » Güncel » İSMAİLAĞA DA SULAR DURULMUYOR, CEMAAT İÇİNDE 3 AYRI VİDEO DOLAŞIYOR…

İSMAİLAĞA DA SULAR DURULMUYOR, CEMAAT İÇİNDE 3 AYRI VİDEO DOLAŞIYOR…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Gazeteci Barış Terkoğlu, Mahmut Ustaosmanoğlu’nun ölümünün ardından zaten bir süredir parçalanma yaşandığını söylediği İsmailağa Cemaati’ndeki son gelişmeleri okurlarıyla paylaştı.

“Dün, cemaat içinde üç video dolaşımdaydı. Biri, her yerden kaldırılan, Cübbeli’nin yıllar önceki açıklamaları. Cübbeli, Mahmut Efendi’nin Hasan Kılıç’ın vekâleti hakkındaki fikrini değiştirdiğini söylüyordu. Yani Mahmut Efendi yerine Kılıç’ı bırakmamıştı” diyen Terkoğlu, şöyle devam etti:

“İkincisi, bunu ispatlayan Mahmut Efendi’nin hastane görüntüsü. İsmail Saymaz’ın da yazısında bahsettiği videoda, Mahmut Efendi hasta yatağında, zorla da olsa, ‘yerine tayin ettiği birinin olmadığını’ söylüyordu.

Üçüncü video ise yeni. Konuşan Cübbeli’ydi. Çözümü anlatıyordu. ‘Allah yolunda ölenlere ölü demeyin’ sözünden hareketle, Mahmut Efendi’nin aslında ölü olmadığını anlatıyordu. Mahmut Efendi’nin hocası Ali Haydar Efendi’nin de öldükten sonra iki yıl cemaatini yönettiğini söylüyordu. Haliyle Mahmut Efendi de mezarından İsmailağa’yı yönetmeye devam edecekti. Hatta yaşarkenkinden daha iyi yönetecekti. Geçenlerde Cübbeli’nin rüyasına bile gelmişti.

Cemaatteki çatışmada bulunan çözüm bu…

‘HASAN KILIÇ ‘RABITASIZ ŞEYH OLARAK ‘BÜYÜKLÜK’ EDECEK…’

Eğitimlerde, eskisi gibi rabıtalar, mezardaki Mahmut Efendi’ye yapılacak. Hem Cübbeli taraftarlarının hem Marifet Grubu’nun otoritesini sorguladığı Hasan Kılıç ise ‘rabıtasız şeyh’ olarak ‘büyüklük’ edecek.

‘AKP İSMAİLAĞA’YI SAHİPSİZ BIRAKMAK İSTEMİYOR…’

İşin özünde, AKP’nin tercihi var. Seçime bir yıl kala, Milli Görüş kökenli dört ayrı siyasi parti muhalefette. Haliyle AKP, cemaatleri, özellikle de Milli Görüşçü İsmailağa’yı, sahipsiz bırakmak istemiyor. Kavgayı siyasetin bu kadar belirlemesinin nedeni de bu. Zira önümüzdeki seçim, İsmailağa’nın da diğer cemaatlerin de açıkça AKP’den yana tutum alması istenecek. (…)”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com