Ana sayfa » Güncel » YANGIN DEVAM EDİYOR, BAKAN KİRİŞÇİ: “YARIN KONTROL ALTINA ALABİLİRİZ” DİYOR

YANGIN DEVAM EDİYOR, BAKAN KİRİŞÇİ: “YARIN KONTROL ALTINA ALABİLİRİZ” DİYOR

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER- Muğla’nın Marmaris ilçesi Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkiinde ormanlık alanda 21 Haziran’da saat 20.00 sıralarında çıkan yangın devam ediyor.

Yangının söndürülmesi için çalışmalar devam ederken orman işçileri ve itfaiye ekipleri, gece boyunca yangına karadan müdahale etti. Yangına, sabahın ilk saatlerinden itibaren havadan da müdahale edilmeye başlandı.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da çalışmaları takip etmek üzere bölgeye gitti.

Söndürme çalışmalarıyla ilgili dün akşam saatlerinde bir açıklama yapan Bakan Kirişci, 51 haneden 151 kişinin tedbir amaçlı tahliye edildiğini kamuoyuna duyurdu.

Bördübet ve Değirmenyanı bölgesinde tahliye edilen ev sayısı 51 oldu. Dün bazı hanelerin boşaltıldığı Değirmenyanı mevkisindeki yangın koordinasyon merkezi de tedbir amaçlı tahliye edildi.

SABOTAJ ŞÜPHESİ…

Bakan Soylu, yangınla ilgili sabotaj ihtimalinin değerlendirildiğini söylemiş ve “Hem ormandaki arkadaşlarımız, hem emniyet ve jandarmamız bir değerlendirme yapıyorlar” demişti.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı da yangınla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurmuştu.

BAKAN KİRİŞÇİ ENDİŞELERİ ARTIRDI!…

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, yangınla ilgili açıklama yaptı. Kirişci şunları söyledi:

“Neredeyse soğutma çalışma yapabileceğimiz bir noktaya geldik. Bu şartların devam etmesi durumunda, hava sıcaklığının ve rüzgar hızının artmaması temennimizdir dedik ama maalesef bu endişemiz gerçek oldu. Rüzgardaki artış ve sıcaklıktaki yükseliş yangının yeniden harlanmasına neden oldu.

27 helikopter, 14 uçak ile toplamda 41 hava aracı yangına müdahale ediyor. 10 gece görüşlü helikopter 4 Temmuz’da envantere dahil edilecek.

Yangın kontrol altına alınmış değil. Yangını yarın kontrol altına alma durumumuz olabilir.

51 haneden 151 kişinin bölgeden tahliyesi yapıldı.

Bizim tabi bakanlık olarak ilgili olduğumuz bir alan değil. Ama tabii ki her vatandaşımız gibi bizim de aklımıza geliyor…

Gerçek Gündem

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com