Ana sayfa » Siyaset » CHP’Lİ BAKAN’DAN BAKAN SOYLU’YA. “BU CİNAYETLERİN FAİLİ SİZSİNİZ!…”

CHP’Lİ BAKAN’DAN BAKAN SOYLU’YA. “BU CİNAYETLERİN FAİLİ SİZSİNİZ!…”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-CHP’nin Meclis gündemine tekrar getirdikleri “polis intiharlarının araştırılması” için komisyon kurulması önergesinin AKP-MHP oylarıyla reddedildi.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, önergenin reddedilmesine ilişkin olarak, “Sizin için intihar eden polislerin istatistikten öte bir anlamı yok. Bakın şu elimdeki dosyada onlarca verdiğim soru önergesine Süleyman Soylu’nun yanıtlarının tamamı matbu yanıtlar. Hepsi ruhsuz duygusuz, her ayrı polis için hep aynı yanıtı vermiş” dedi.

Bakan şöyle devam etti:

“BU CİNAYETLERİN FAİLİ SİZSİNİZ…”

“Bu çocuklar Boğaz’da yalısı olanların çocukları değil. O lüks yaptığınız TOKİ rezidanslarında, konutlarında oturanların çocukları değil. O polisler bu ülkenin esnafının, çiftçisinin, köylüsünün çocukları. Bu vatanın evlatları değerli arkadaşlar.

Semanur, Mehmet Ali, Nagehan, Alpaslan ve diğerleri… Yüzlerce polis intihar etmedi. Onlar öldürüldüler! Ve onları öldürenler, bu cinayeti işleyenler “polis intiharları araştırılmasın” diyenlerdir! Bu cinayetlerin faili Süleyman Soylu’dur! Bu cinayetlerin faili sizsiniz!..”

Gerçek Gündem

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com