Ana sayfa » Güncel » DEPREMBİLİMCİ OĞUZ GÜNDOĞDU VEFAT ETTİ…

DEPREMBİLİMCİ OĞUZ GÜNDOĞDU VEFAT ETTİ…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER- İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü eski öğretim üyesi Dr. Oğuz Gündoğdu vefat etti. Daha önce kalp ameliyatı olan ve kısa süre önce rutin kontrollerinde damar tıkanıklığı tespit edilen Dr. Gündoğdu, dün Beylikdüzü’ndeki özel bir hastanede ameliyata alınırken yapılan müdahale ile stent takıldı. Dr. Oğuz Gündoğdu, bu sabaha karşı fenalaşarak yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Dr. Gündoğdu’nun cenazesinin yarın toprağa verilmesi bekleniyor.

OĞUZ GÜNDOĞDU KİMDİR?

Dr. Gündoğdu, Balıkesir’in Bandırma İlçesi’nde 1947 yılında dünyaya geldi. Yıllarca İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyeliği yapan Dr. Gündoğdu, evli ve 1 çocuk babası.

Özellikle Kuzey Anadolu Fay Hattı konusunda uzmanlığı ile tanınan, 1999 Gölcük Depremi sırasında aktif olarak sahada görev yapan Dr. Oğuz Gündoğdu, emekli olmasından sonra da, Mahalle Gönüllüleri Derneği (MAGDER) Başkanlığı yaparak, çeşitli sivil toplum örgütlerinin yaptığı toplantılara katılarak olası İstanbul depremine karşı bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyordu…

(DHA)

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com