Ana sayfa » Güncel » BAŞARIR: “NE YAPARSANIZ YAPIN, GAZETECİLER SUSMAYACAK!..”

BAŞARIR: “NE YAPARSANIZ YAPIN, GAZETECİLER SUSMAYACAK!..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Gazeteci Sedef Kabaş, canlı yayında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik ‘Çok meşhur bir söz vardır. Taçlanan baş akıllanır diye. Ama görüyoruz ki gerçek değil. Ya da tam tersi bir söz vardır. Büyükbaş hayvan bir saraya girdiği zaman o kral olmaz. O saray ahır olur’ ifadelerini kullandı. Bu ifadelerin ardından AKP’lilerin hedef gösterdiği Kabaş hakında soruşturma başlatılmış ve gözaltına alınmıştı.

TUTUKLANDI…

Savcılığın ifadesinin alınması yönünde verilen talimat üzerine emniyete götürülen Kabaş’ın buradaki işlemleri tamamlanınca tutuklanma talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Kabaş, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan tutuklandı.

”GÜL’ÜN YARGIYA TALİMATIYLA YAPILMIŞTIR..”

Gazeteci Sedef Kabaş’ın tutuklanması sonrası Tele1 Genel yayın yönetmeni Merdan Yanardağ Çağlayan Adliyesi önünde açıklamalarda bulundu.

Yanardağ açıklamasında, “Bu yargılama Abdülhamit Gül’ün yargıya verdiği bir talimatın gölgesinde yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

CHP’DEN İLK TEPKİ..

Kabaş’ın tutuklanmasına CHP’den ilk tepki Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’dan geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Başarır, ”Gazeteci Sedef Kabaş trollerin hedef göstermesi sonucu saraydan gelen “talimat” ile tutuklandı! İstiyorlar ki herkes sussun, istiyorlar ki herkes sarayı alkışlasın! Ne yaparsanız yapın! Gazeteciler susmayacak! Bu karanlığı hep birlikte yeneceğiz! ifadelerini kullandı..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com