Ana sayfa » Güncel » ALİAĞA, FOÇA VE MENEMEN’DE HAVADAN TRAFİK DENETİMİ…

ALİAĞA, FOÇA VE MENEMEN’DE HAVADAN TRAFİK DENETİMİ…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-İçişleri Bakanlığı’nca yayımlanan ‘yılbaşı tedbirleri’ konulu genelge kapsamında, İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, sorumluluk bölgesindeki kara yollarında can ve mal güvenliğini sağlamak, trafik kazalarına bağlı can kayıpları ve yaralanmaları azaltmak amacıyla Aliağa, Foça ve Menemen’de helikopterle havadan trafik denetimi yaptı.

Jandarma trafik timlerinin denetimlerinde; sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda araçla bekleyen sürücülere, uygunsuz şerit kullanan ağır taşıt şoförlerine, tehlikeli şerit değiştiren, makas atan, hatalı sollama ve yakın takip yapan sürücülere, kara yolu üzerinde uygunsuz duraklayan ve park eden sürücülere de işlem uygulandı.

1 YILDA 58 BİN LİRA CEZA

Öte yandan İI Jandarma Komutanlığı ekipleri, 2021 yılında 13 kez helikopterle havadan trafik denetimi yaptı. Bu denetimlerde kural ihlali yapan 85 sürücüye toplam 58 bin 345 TL ceza kesildi. Denetimlerle birlikte 2021 yılında meydana gelen ölümlü kazalarda yüzde 10, yaralanmalı kazalarda yüzde 3 oranında azalma olduğu da belirtildi..

DHA- Tolga TAHÇI

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com