Ana sayfa » Güncel » VAKALAR PATLADI, TEDBİRLER GERİ GELEBİLİR, ESKİŞEHİR’DE YENİ KARARLAR ALINDI!.

VAKALAR PATLADI, TEDBİRLER GERİ GELEBİLİR, ESKİŞEHİR’DE YENİ KARARLAR ALINDI!.

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Koronavirüsün Omicron varyantı bulaşı arttırdı. Birçok kentte koronavirüs vakalarında artışlar yaşandı. Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu, salgına karşı kentte yeni bir takım kararlar aldı.

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu, Eskişehir’de artış gösteren salgına karşı bir takım kararlar aldı. Alınan karar gereğince kentte maske ve mesafe kuralının uygulanması için çalışma yapılacak.

SALGINA KARŞI DENETİMLER SIKLAŞTIRILACAK..

Salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler; salgının genel seyrinin ve Sağlık Bakanlığı ile Koronavirüs Bilim Kurulunun önerilerinin değerlendirilmesi sonucunda Eskişehir İl Hıfzıssıhha Kurulu da bir takım yeni kararlar aldı.

Eskişehir Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklama ile alınan kararlar açıklandı.

Vaka sayılarındaki artış hızı sebebiyle yapıldığı belirtilen değerlendirme sonucunda şu kararlar alındı:

Kamu ve özel kurum/kuruluşlar, eğitim kurumları ile restoran, kafe, otel, tiyatro, sinema, konser salonları, alışveriş merkezleri vb. yerlerde ve tüm toplu etkinliklerin yapıldığı alanlarda Covid-19 pandemisi virüsünün yayılım hızının düşürülmesi amacıyla maske, mesafe, hijyen kurallarına uyulması hususunda kurum kuruluş yetkililerince gerekli tedbirlerin alınmasına ve vatandaşlarca azami hassasiyet göstermeleri gerekiyor.

Yürürlükte olan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları ve Sağlık Bakanlığı COVID-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi doğrultusunda alınması gereken tüm tedbirlerin uygulanmasına ve tedbirlerin uygulanmasına yönelik denetimlerin Kaymakamlıklarca oluşturulan denetim ekipleri tarafından eksiksiz şekilde yerine getirilecek.

Pandemi ile ilgili alınan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına uymayanlara; 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası uygulanacak ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlem başlatılacak..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com