Ana sayfa » Güncel » NEBATİ, BANKACILARLA GÖRÜŞTÜ, TBB AÇIKLAMA YAPTI…

NEBATİ, BANKACILARLA GÖRÜŞTÜ, TBB AÇIKLAMA YAPTI…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Ekonomik kriz derinleşirken; kritik bir görüşme gerçekleşti.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, Türkiye Katılım Bankaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İkram Göktaş ve TBB Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi.

TTB’DEN GÖRÜŞME AÇIKLAMASI..

TBB’den yapılan açıklamaya göre, toplantıda küresel ve yurt içi ekonomi ile bankacılık sektöründeki gelişmeler görüşüldü. Bakan Nebati yeni ekonomik programa ilişkin bankacılara bilgi verdi ve değerlendirmelerini aldı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı toplantının amacının sağlıklı, istikrarlı büyüme performansı olduğu belirtildi. Bankalar tarafından yapılan değerlendirmede, son dönemde ülkemizdeki finansal piyasalarda yaşanan gelişmelere dikkat çekilerek, ‘güçlü bilanço, likidite ve özkaynak yapısı, gelişmiş teknolojik uygulamaları ile uluslararası standartlarda faaliyet gösteren Türkiye bankacılık sektörü, Ülkemiz ekonomisi için sürdürülebilir değer oluşturma misyonu doğrultusunda faaliyetlerini kesintisiz bir şekilde yürütmektedir.

Bankalarımız kurallarıyla işlemekte olan serbest piyasa mekanizması içinde kaynaklarını, hane halkı ile reel sektörün finansal ihtiyaçlarını karşılama yönünde kullanmaya devam edecektir’ açıklamasında bulunuldu.”

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile kamu bankalarının yöneticileriyle görüştü.

Üsküdar’da bulunan Cumhurbaşkanlığı Vahdettin Köşkü’nde basına kapalı olarak saat 15.00’de başlayan toplantı yaklaşık 5 saat sürdü..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com