Ana sayfa » Güncel » SEDAT PEKER’İN İDDİALARIYLA GÜNDEME GELDİ, DANIŞTAY’A SEÇİLDİ…

SEDAT PEKER’İN İDDİALARIYLA GÜNDEME GELDİ, DANIŞTAY’A SEÇİLDİ…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Sedat Peker’in, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla gündeme gelen Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, HSK tarafından Danıştay’a seçildi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), Danıştay’da boşalan üyelerin yerine 3 yeni üye belirlemek için bugün Genel Kurul’da bir araya geldi. Kurulun toplantısı sonrasında Danıştay’ın 3 yeni üyesi belirlendi. Seçilen üyeler arasında dikkat çeken bir isim yer aldı.

Organize suç örgütü kurmak ve yönetmek suçlamasıyla aranan Sedat Peker’in Sezgin Baran Korkmaz’a ait otelde ücretsiz kaldığını iddia ettiği Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, Danıştay’a seçildi.

Danıştay’a seçilen isimler şu şekilde:

Yunus Emre SILAYİ
İsmail Hakkı SAYIN
Esat TOKLU

NE OLMUŞTU?

Sedat Peker, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak SBK Holding’in sahibi firari Sezgin Baran Korkmaz’ın Bodrum’daki otelinde bedava ağırlanan hâkim ve savcılar olduğunu söylemiş ve Esat Toklu’nun da bu isimlerden biri olduğunu öne sürmüştü.

Peker’in iddialarına ilişkin konuşan Toklu ise “Bu çok çirkin bir olay. Başta Sedat Peker olmak üzere hakkımda gerçeğe aykırı iddialar ortaya atanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım” ifadesini kullanmıştı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU!

Esat Toklu, kendisi hakkında Sezgin Baran Korkmaz’a ait otelde ücretsiz kaldığı iddiasını gündeme getiren organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na “iftira”, “hakaret”, “kişisel verileri hukuka ayrıkı olarak ele geçirmek”, “kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret” iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu.

Habertürk’ün haberine göre Toklu, suç duyurusu dilekçesinde şu ifadeleri kullanmıştı:

“Adı geçen Paramount Otel’e 2020 yılı Eylül ayının sonlarına doğru ailemle tatil yapmak için gittim. Konaklama yaptığımız dönem pandemi dönemi olup, yaz tatil sezonunun sonudur. Otel fiyatları da o dönemde uygun olduğu için rezervasyonu çok önceden bu tarihe yapmıştım. Konaklama bedeli olan 35 bin lirayı otelin hesabına şahsi hesabımdan gönderdim. Buna dair banka dekontu ektedir. İddia edildiğinin aksine söz konusu otelde herhangi birinin misafiri olarak kalmadım.”

Ayrıca Peker, Esat Toklu’nun Sezgin Baran Korkmaz’ın pasaport iptalini ve malları üzerindeki tedbiri kaldırdığını iddia etmişti.

“KORKMAZ İLE OTEL LOBİSİNDE TANIŞTIRILDIM..”

Toklu dilekçesine şöyle devam etti: “Videoda adı geçen ve sosyal medyadan adına aşina olduğum Sezgin Baran Korkmaz ile bu tatilim sırasında, otel lobisinde tanıştırıldım. Ayaküstü 2-3 dakika süren bir konuşma ve tanışmamız oldu. Daha sonra kendisi bana cep telefonundan kendini tanıtan bir mesaj gönderdi. Devamında da tebrikleşme mesajı dışında kendisiyle bir diyalogum ve yüz yüze bir temasım olmamıştır. Videodaki şahsımla ilgili iddialar, tamamen gerçek dışı ve kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir. Korkmaz’ın 2020 yılının Aralık ayında yurt dışına çıktığını ve hakkında operasyon düzenlendiğini basından öğrendim.”

“PASAPORT İPTALİ..”

Toklu “Sezgin Baran Korkmaz hakkında pasaport iptaline ilişkin Ankara İdare Mahkemelerinde açılmış herhangi bir dava bulunmamaktadır. Ben 20 Temmuz 2016 yılından bu yana açılan pasaport iptallerine yönelik hiçbir davaya bakmadım. Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı olarak yargılama yetkim de bulunmamaktadır” dedi.

“MİLYONLUK SIFIR ARAÇ” İDDİASI..

Toklu dilekçede “Videodaki diğer bir iddia olan milyonluk sıfır araç iddiası da kamuoyunu yanıltmaya yönelik, şahsımı hedef alan bir iftiradan ibarettir. Bahse konu araç 2014 modeldir. 2018 yılında 321 bin liraya aldım. Bu araç, makama gelirken kullandığım araç değildir. Ayrıca malvarlığımız hakkında düzenli olarak HSK’ye bildirimde bulunuyoruz. Aracıma ilişkin mal beyanımı da HSK’ya sundum” dedi..

Gerçek Gündem

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com