Ana sayfa » Güncel » “BU NE BÖYLE, PAVYON YAZISI GİBİ” DEDİLER, CEZA KESTİLER…

“BU NE BÖYLE, PAVYON YAZISI GİBİ” DEDİLER, CEZA KESTİLER…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Karabük Yenice CHP Gençlik Kolları Başkanı Buğra Özgün, arabasında yazılı olan “Her insanın bir ülkesi vardır. Ama her ülkenin bir Atatürk’ü yoktur” yazısına polislerin “Bu ne böyle pavyon yazısı gibi” diyerek 144 TL ceza kestiğini açıkladı.

Bolu’dan Kastamonu’nun Yenice ilçesindeki evine otomobili ile dönen CHP Yenice Gençlik Kollar Başkanı Buğra Özgün, Zonguldak’ın Devrek ilçesinde polis kontrolüne girdi.

Özgün’ün belgelerini kontrol eden polisler, “Bu ne böyle pavyon yazısı gibi” diyerek aracın arka camında yer alan “Her insanın bir ülkesi vardır. Ama her ülkenin bir Atatürk’ü yoktur” yazısı ile Atatürk’ün resminin kaldırılması gerektiğini söyledi. Özgün’ün kaldırmayacağını söyleyip itiraz etmesi üzerine de kendisine 144 lira para cezası yazdı.

BU YAZIYA NASIL PAVYON YAZISI DERLER?..

Polisler tarafından durdurulduğunu söyleyen Buğra Özgün, gideceği sırada polisin 3 yıldır duran yazıyı gördüğünü ve “Bu ne böyle pavyon yazısı gibi” dediğini belirterek, “Atatürk’ün resmî var. Güzel de bir söz var. Bunun neresi pavyon yazısı diyerek itiraz ettim.

Arkadaşlarım var şahitlerim var. Bu yazıya pavyon yazısı dedi. Benim çürük çarık arabamı geldi buldu. Ben niye mi Tayyipçi değilim bunun için değilim. Ben niye mi Atatürkçüyüm bu yazıyı için Atatürkçüyüm. İktidar niye mi değişmesi lazım? Bu ayrımcılık için değişmesi lazım.

Ne görevimden istifa edeceğim. Ne bu yazıyı kaldıracağım. Ne de bu cezayı ödeyeceğim. Bu yazıyı kaldırırsam Allah benim belamı versin. Bu adalet bu iktidar değişecek. Burada Recep Tayyip Erdoğan’ın resmî olsaydı ben ceza yemeyecektim. Bu yazıya nasıl pavyon yazısı derler” diyerek isyan etti..

Gerçek Gündem

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com