Ana sayfa » Güncel » GÖZALTINA ALINDILAR: “ANKARA VALİLİĞİ BİZİ NEZARETHANEDE Mİ BARINDIRACAK?” DİYE SORDULAR…

GÖZALTINA ALINDILAR: “ANKARA VALİLİĞİ BİZİ NEZARETHANEDE Mİ BARINDIRACAK?” DİYE SORDULAR…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Ankara’da düzenlenecek ‘Barınamıyoruz’ eylemine katılmak isteyen öğrencilerin araçları, şehir girişinde durduruldu. Polis müdahalesi sonrası yaklaşık 50 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Türkiye’nin farklı kentlerindeki üniversite öğrencileri, yüksek ev kiraları ve yurt sorununa tepki göstermek için bir araya geldi. Öğrenciler Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) bütçe görüşmelerinin devam ettiği günde seslerini duyurabilmek için Ankara Ulus Meydanı’nda ‘Barınamıyoruz’ eylemi organize etti.

Ancak eylem için başkente giden üniversitelilerin araçları şehrin girişinde durduruldu.

Barınamıyoruz Hareketi’nin Twitter hesabında yapılan paylaşımda yaklaşık 50 kişinin gözaltına alındığı bildirildi:

‘ANKARA VALİLİĞİ BİZİ NEZARETHANEDE Mİ BARINDIRACAK?’

“Ankara’ya alınmayan borçlu, barınamayan öğrenciler olarak gözaltına alınıyoruz. Bu mu Ankara Valiliği’nin öğrencilere reva gördüğü barınma koşulu, bizi nezarethanede mi barındıracak?”

EYLEMİ TAKİP EDEN GAZETECİ: “BASIN KARTIMIZ YOK DİYE GÖZALTINA ALINDIK..”

Gazeteci Nebiye Arı, kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda çalışma arkadaşıyla birlikte gözaltına alındıklarını duyurdu.

VALİLİKTEN İZİN ÇIKMAMIŞTI..

Ankara Valiliği, eyleme izin verilmeyeceğini duyurmuştu. ‘Barınamıyoruz Hareketi’nin Twitter hesabında dün yapılan açıklamadaysa eylemin gerçekleştirileceği şu sözlerle duyurulmuştu:

“Sunduğunuz rezil geleceğin kölesi olmak dışında bir korku bilmiyoruz. Bu yüzden geri dönmüyoruz ve asılsız, baştan savma açıklamalarından da korkmuyoruz. Bu gece yola çıkıyor ve Ankara’ya gidiyoruz. Bize bu ülkenin gençleri olarak güvenin. Onlara insanca yaşayacak bir yer dahi bulamadığımız bu düzeni kabul edeceğimizi düşündükleri için ne kadar yanıldıklarını gösterelim. Bize, bu ülkenin gençlerine güvenin. Onlara insanca yaşayacak bir yer dahi bulamadığımız bu düzeni kabul edeceğimizi düşündükleri için ne kadar yanıldıklarını gösterelim..”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com