Ana sayfa » Güncel » SEDAT PEKER GÖZALTINA ALINDI DEDİ, SONRA HABERİ DEĞİŞTİRDİ!…

SEDAT PEKER GÖZALTINA ALINDI DEDİ, SONRA HABERİ DEĞİŞTİRDİ!…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katar’a gittiği gün, Katar merkezli Al Jazeera’nin internet sitesinde yayınlanan bir yazıda Sedat Peker’in Birleşik Arap Emirlikleri’nde gözaltına alındığı bilgisine yer verildi.

Erdoğan’ın Katar ziyaretinin ve ziyaretin gündem maddelerinin değerlendirildiği bir haber yayınlayan Al Jazeera, haberin içerisinde Türkiye ile BAE’nin son dönemdeki yakınlaşmasını da mercek altına aldı. Türkiye-BAE ilişkilerinin incelendiği bölümde Sedat Peker’in gözaltına alındığı belirtilirken, Türkiye’nin uzun süredir iade talebinin bulunduğuna da dikkat çekildi.

AL JAZEERA HABERİNİ DEĞİŞTİRDİ…

Al Jazeera’nin yayınladığı haberin ardından Sedat Peker, Twitter’da en çok konuşulan başlıklardan biri olurken, Katar merkezli medya kuruluşu kısa süre içerisinde haberin içeriğini değiştirdi. Haberde ‘gözaltına alınan Peker’ ifadeleri ‘bir süredir sessizliğe gömülen Peker’ ifadeleriyle değiştirildi.

Yazının girişine ise bir düzeltme metni konularak, Al Jazeera’nin yazıda verilen bilgiyi doğrulayamadığı bu nedenle cümlenin yazıdan çıkarıldığı belirtildi.

Al Jazeera, ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri’nin Suriye’deki ‘terör’ gruplarını finanse etmekle suçlanan ve 2018’den bu yana tutuklu bulunan iş insanı Mehmet Ali Öztürk’ü de serbest bıraktığını ve Öztürk’ün Türkiye’ye döndüğünü öne sürdü.

Geçtiğimiz haftalarda Erdoğan ve BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed, uzun yıllar sonra ilk kez bir araya gelmişti. Ziyaret iki ülke arasında tesis edilecek yeni ilişkiler için bir başlangıç noktası olma niteliği taşıyor. Erdoğan’ın da Şubat ayında Abu Dabi’ye bir ziyaret düzenlemesi bekleniyor..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com