Ana sayfa » Güncel » YAVUZ; “KORONAVİRÜS TEDAVİSİNDE KULLANILAN İLAÇ MAALESEF ETKİSİZ ÇIKTI..”

YAVUZ; “KORONAVİRÜS TEDAVİSİNDE KULLANILAN İLAÇ MAALESEF ETKİSİZ ÇIKTI..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-İstanbul Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Koronavirus Bilim Kurulu Üyesi Serap Şimşek Yavuz, PRESECO çalışmaları sonucunu sosyal medya hesabından paylaştı.

“MAALESEF ETKİSİZ ÇIKTI..”

Yavuz açıklamasında “Uzun süredir sonuçları beklenen bir çalışmaydı, Favipiravir maalesef etkisiz çıktı. Bir diğer önemli çalışma olan Principles’ın da kısa süre sonra sonuçları açıklanacak.” ifadelerini kullandı.

TARTIŞMALARI DOĞURAN İLAÇ: FAVIPIRAVIR..

Doktorların koronavirüs tedavisi için kullandığı Favipiravir’in ilk gün sabah ve akşam 8’er tane, devamında ise 4 gün boyunca yine sabah ve akşam 3’er tane içilmesi gerektiği söylendi. Gebelerde ve emziren annelerde Favipiravir kullanılamadı.

FAVIPIRAVIR HAKKINDA..

Wikipedia’da Favipiravir hakkında şu ifadeler kullanılıyor; “T-705, Avigan veya favilavir olarak da bilinen Favipiravir, Japonya menşeili şirket Toyama Chemical tarafından bir RNA virüsü olan influenza’ya (grip virüsü) karşı geliştirilmiş bir antiviral ilaçtır.

Favipiravir grip, Batı Nil ve sarıhumma virüslerinin yanı sıra flavivirüsler, arenavirüsler, bunyavirüsler ve alphavirüslere karşı da etkinlik göstermektedir..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com