Ana sayfa » Güncel » KEMALPAŞA BELEDİYESİNE YÖNELİK OPERASYONDA GÖZALTINA ALINANLAR ARASINDA SİYASİLER DE VAR…

KEMALPAŞA BELEDİYESİNE YÖNELİK OPERASYONDA GÖZALTINA ALINANLAR ARASINDA SİYASİLER DE VAR…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-İzmir’in Kemalpaşa Belediyesi’nde rüşvet iddiaları nedeniyle 6’sı belediye çalışanı 11 kişi jandarma tarafından gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan sivillerden biri eski ilçe başkanı biri de eski belediye başkan aday adayı…

GÖZALTI SAYISI ARTABİLİR..

Çok sayıda ekibin katıldığı operasyonda, gözaltına alınan şüphelilerin ev ve iş yerlerinde arama yapıldığı, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi.

RÜŞVET ALMAK VE VERMEKLE SUÇLANIYORLAR..

Kemalpaşa Belediyesi’ne düzenlenen ve aralarında 6 belediye çalışanın da bulunduğu 11 kişinin gözaltına alındığı operasyonun detayları ortaya çıktı. Şüphelilerin rüşvet vermek, almak ve rüşvete aracılık etmek suçlamasıyla gözaltına alındığı öğrenildi.

Şüphelilerin, izinsiz yapı ve bina inşa eden firma ve vatandaşlara cezai işlem yapılmaması, yasal mevzuata uygun olmayan yapı ve binalara yapı ruhsatı ve yapı kullanma belgesi verilmesi karşılığında rüşvet alıp, verdikler ileri sürüldü. Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldü.

SİYASİLER DE VAR..

Bu arada operasyonun detayları da ortaya çıkmaya başladı. Gözaltına alınanlar arasına Kemalpaşa CHP eski İlçe Başkanı Mehmet Ayçil ile CHP’den Bornova Belediye Başkan Aday Adayı olan Haritacı Okan Karlıdağ da bulunuyor. Diğer kişilerle birlikte Ayçil ve Karlıdağ’ın sorgusu da jandarmada sürüyor.

BAŞKAN KARAKAYALI’DAN AÇIKLAMA 

Konuyla ilgili açıklama yapan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, belediyeye geldiğinde arkadaşlarının konuyu kendisine ilettiklerini belirtti.

Operasyonun detayları hakkında henüz bilgi sahibi olmadığını kaydeden Karakayalı, “Şu anda ne yönde olduğunu bilmiyorum. Birkaç arkadaşımızı ifadeye çağırmışlar. İmardan sorumlu arkadaşımızı da almışlar. Gelişmeleri takip ediyorum.” dedi..

İz Gazete

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com